Střídání začal chybou, pak udeřil. A to v 95 procentech přihrávám, přiznával Kantner | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová27. 9. 2021

Napočtvrté se hokejistům Škody Plzeň podařilo zvítězit za tři body na ledě soupeře. "Doufejme, že se naše hra zvedá, bude se jen zlepšovat a že na výhru navážeme," prohlásil útočník Matyáš Kantner, který k důležitému vítězství 5:2 na ledě Litvínova přispěl jednou přesnou trefou.

Vyhráli jste o tři branky, bylo to tedy konečně trochu pohodovější utkání?
Spíš ne. Celý zápas jsme ale vedli, měli jsme to více ve svých rukou. Sami jsme si to trochu zkomplikovali, ale hodně moc nám pomohl gól na 4:2, který jsme dali zkraje třetí třetiny. Od té doby jsme si duel více hlídali, pak jsme přidali gól i na 5:2, ten to rozhodl.

V posledních zápasech jste vždy výrazně vedli a nakonec si zápas zkomplikovali. Měli jste to teď v hlavě?
Je to tak. Vedli jsme se Spartou, s Boleslaví, s Kometou. V hlavách jsme to měli, ale před třetí částí jsme si řekli, že to v této třetině musíme zlomit, protože v ní jsme vždycky dostávali góly. Teď se nám to povedlo, brzký gól na začátku třetiny nám moc pomohl.

Na výhře jste se podílel jedním gólem. Měl jste v hlavě hned, že budete střílet a ne nahrávat?
Střídání jsem začal velkou chybou, ale naštěstí to dopadlo dobře. Poté naopak oni udělali hrubku, nechali mi puk na modré čáře. Jeli jsme dva na jednoho, moje myšlenka v takových chvílích je na 95 % přihrávat, tady jsem se ale rozhodl, že to vezmu na sebe. Mám radost, že jsem to trefil.

Cítíte, že se hra trochu zlepšuje?
Ve čtyřech zápasech v řadě jsme dokázali bodovat. Doufejme, že se naše hra zvedá, bude se jen zlepšovat a že na výhru navážeme.