Rozhodla třetí třetina a dva slepené góly. Hokejisté Plzně prohráli se Zlínem | Sportovní Plzeň

Rozhodla třetí třetina a dva slepené góly. Hokejisté Plzně prohráli se Zlínem

osm26. 12. 2019

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 30. kole extraligy na domácím ledě se Zlínem 2:4. Západočeši dvakrát v zápase zvládli vyrovnat, na slepené góly v polovině třetí části už ale odpovědět nedokázali.

Zlín začal v Plzni hodně nebojácně a už ve 2. minutě musel Škodovku zachraňovat Frodl proti nájezdu Šlahaře. Západočeši zahrozili poprvé až v 8. minutě, před brankou byl zcela osamocený Eberle, jenže Čiliak vytáhl skvělý zákrok. Ve 13. minutě předvedla před brankou hostů dlouhý kolotoč první plzeňská útoční formace, Mertl ovšem puk za brankovou čáru neprotlačil. V 18. minutě hráli domácí přesilovku, jenže místo, aby sami udeřili, nechali ujet Ondráčka, a ten nedal Frodlovi sebemenší šanci.

Indiánům se příliš nedařilo ani na začátku druhé části, ve 24. minutě se ale domácí přecijen dočkali v přesilové hře. Peter Čerešňák ujel netradičně po pravém křídle a jeho přesnou přihrávku uklidil do prázdné branky Luboš Rob. Od té chvíle byla Plzeň jako vyměněná a na Čiliaka se valil útok za útokem. Hodně aktivní byl v tomto směru útok Tomáše Mertla, Gulaše i Kantnera ale zklamalo zakončení. Ve 35. minutě hráli domácí další přesilovku a nakonec byli rádi, že sami neinkasovali. Podruhé v zápase jim ujel Ondráček, na rozdíl od prvního případu ale byl tentokrát úspěšnější Frodl. Minutu před druhou sirénou už však plzeňský gólman lovil puk z branky. Po vyražené střele Dufka se do branky odrazil puk od těla dojíždějícího Sedláčka.

Ve 42. minutě už část stadionu zvedala ruce nad hlavu. Němec vymíchal Čiliaka a už se zdálo, že zakončuje do poloprázdné branky. Jenže brankář Zlína prokázal neuvěřitelnou mrštnost a na brankové čáře zachránil svůj tým od jasného gólu. Hned o minutu později už ale hosté kapitulovali. V přesilové hře pálil Kantner, Čiliak puk vyrazil a Milan Gulaš téměř z poměrně těžké pozice trefil přesně. V 50. minutě šli ovšem Berani znovu do vedení, když puk do branky doslova dotlačil Fryšara. A za další dvě minuty bylo pro Škodovku ještě hůř. Vyloučený plzeňský hráč se ještě nestihl vrátit a Fryšara podruhé během krátké chvíle překonal Frodla. V závěru indiáni ještě vyzkoušeli štěstí při hře bez brankáře, jenže bez úspěchu.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: "Nemyslím si, že bychom měli špatný pohyb. Bylo to o šancích, které jsme neproměnili. Hokej se hraje na góly a my jsme je nedali. Zlín vytěžil maximum zejména z předbrankového prostoru. Proto jsme ten zápas prohráli. Příště musíme být produktivnější. Dominik Pacovský nenastoupil, protože se na tréninku zranil."