Nervy až do konce, ale Škoda to zvládla. Plzeňané jdou do semifinále | Sportovní Plzeň

Nervy až do konce, ale Škoda to zvládla. Plzeňané jdou do semifinále

osm30. 3. 2019

Hokejisté Škody Plzeň porazili v rozhodujícím sedmém zápase play-off na domácím ledě Olomouc 3:2 a postupují do semifinále. Západočeši o své výhře rozhodli už v začátku duelu, kdy se v prvních 11. minutách prosadili Pour, Gulaš a Kodýtek. Soupeřem Škody v semifinále budou Oceláři z Třince.

Plzeňané vstoupili do zápasu jako uragán. Už po 28 vteřinách totiž rozjásal Home Monitoring Arénu Jakub Pour, který dorazil pokus kapitána Gulaše. V 6. minutě se hrálo v málo vídaném počtu tři na tři a Milan Gulaš tentokrát sám překonal i s trochou štěstí Konráda. Plzeň zcela jasně ovládala hru a v 11. minutě po Strakově přihrávce zpoza branky pokořil Konráda potřetí Petr Kodýtek. Hanáci působili zcela bezradně a Frodl si v brance mohl otevřít bufet. Třetí gól už byl na Konráda až příliš a přepustil své místo Lukášovi. I na něj se valil útok za útokem. Olomoucký gólman ale nakonec odolal.

Ve 25. minutě zachránila Olomouc tyč po střele Gulaše. Plzeňský nápor v té chvíli gradoval, do samostatných nájezdů se dostali Kodýtek i Nedorost, jenže ani jeden z nich neuspěl. Ve 29. minutě tak přišel trest. Vyloučení Indráka využil Nahodil. Ve 34. minutě podržel Hanáky opět Lukáš, na kterého si nepřišel Straka.

Třetí část začala plzeňskou přesilovkou. V ní sice domácí mohutně tlačili, jenže Lukáše překonat nedokázali. Pak už Západočeši nechali tvořit hosty, v 52. minutě spálil velkou šanci na další snížení Irgl. V 58. minutě, kdy už to vypadalo, že si indiáni bez problémů dojdou pro postup, nahodil puk na branku z vlastního pásma Švrček a k překvapení všech máchl Frodl na prázdno. Indiáni už si ale nenechali postup vzít. Závěrečné minuty domácí  hráči prokázali svoji zkušenost a nepustili Moru k ničemu.