Nečekaný vývoj mistrovství republiky v terénním triatlonu. Máma od dětí porazila všechny | Sportovní Plzeň

čer17. 6. 2019

Všem favoritkám vypálila rybník na mistrovství republiky v terénním triatlonu osmatřicetiletá Jindřiška Zemanová. Závod mužů pak ovládl podle očekávání Lukáš Kočař.

Hlavní závod Xterra Plzeň Original zahrnoval 0,7 kilometrů plavání, 25 kilometrů terénní cyklistiky MTB a 7 kilometrů běhu. Mezi ženami experti favorizovali devatenáctiletou Pavlínu Vargovou, která loni vládla juniorkám nejen v Plzni, ale stala se i mistryní světa v cross triatlonu, loni stříbrnou Janu Brantlovou, zkušenou Jindřišku Zemanovou a také legendu českého triatlonu Lucii Zelenkovou. Závod žen se však vyvinul zcela nečekaně, Lucie Zelenková sice vybíhala z příjemně teplé vody Boleváku s velikým náskokem, jenže pak prožila malou sportovní tragédii. V těžkém terénu na kole měla pád a musela odstoupit.

Závod tak nakonec zcela suverénně ovládla domácí osmatřicetiletá Jindřiška Zemanová, nyní spíše víc trenérka a máma od rodiny. Její vítězství se zrodilo především na kole, kde využila znalosti tratě, a v běhu už své vítězství v poklidu udržela.

To v soutěži mužů nebylo co řešit. Způsobem start cíl zvítězil český reprezentant Lukáš Kočař.

Závodům na Velkém Boleveckém rybníku XTERRA Czech Tour 2019 a Mistrovství ČR XTERRA 2019 předcházel páteční Aquatlon pro školy 2019, což je kombinace plavání a běhu. Ti nejmladší plavali 50 metrů a běželi 600 metrů, ti starší plavali 200 metrů a běželi 1 500 metrů. V počtu získaných medailí bylo nejvíce slyšet o 4. ZŠ v Plzni, dále byly úspěšné Masarykova ZŠ, 7. ZŠ a Sportovní gymnázium v Plzni. V závodě se ukázala také vycházející hvězdička triatlonu. Jmenuje se Kateřina Chytilová a po řadě předcházejících vítězných závodů vyhrála své závody ve věkové kategorii 10 – 11 let v pátek i v sobotu. Součástí sobotních závodů byly i dopolední závody v dětském terénním triatlonu.