Nadšený Bílek chválil: Podali jsme velmi dobrý výkon. Co říkal na obživlého Kopice?

Marie Osvaldová25. 10. 2021


ilustrační. Foto: FCVP

Většinu zápasů v lize vyhráli gól, navíc po nepříliš přesvědčivých výkonech. V neděli proti Jablonci ale fotbalisté Plzně konečně předvedli naplno svůj potenciál. Severočechům nedali šanci a po naprosto dominantním výkonu zvítězili 5:0. "Jsem rád, že jsme nevstřelili náhodné branky, nýbrž po fotbalových akcích," vyprávěl po utkání kouč Michal Bílek.

Konečně výhra podpořená skvělým výkonem?
Ano, podali jsme velmi dobrý výkon. Byl zodpovědný, poctivý, ve velkém nasazení. Vstřelili jsme pět branek, po delší době jsme vyhráli větším rozdílem, což je další dobrá zpráva. Vytvořili jsme si dost nebezpečných situací. Některé jsme proměnili, jiné ne. Neinkasovali jsme. S takovým průběhem utkání můžeme být spokojení. Snad kromě začátku. Neříkám, že jsme hráli špatně, ale Jablonec dobře kombinoval, držel míč. My jsme hráli z hlubšího bloku, ale pak jsme se vytáhli na soupeřovu půlku a bylo to mnohem lepší.

Nejlepší zápasy jste odehráli proti těm lepším týmům. Roste tedy výkon s kvalitou soupeře?
Vyznívá to tak. Souhlasím, že nejlepší výkony jsme předvedli proti Spartě, Slovácku a teď i proti Jablonci. O to víc si ceníme utkání, kdy jsme se trápili, ale i tak jsme je vyhrávali.

Je to o motivaci? 
Myslím, že motivace by měla být stejná. Je přece jedno, zda hrajete proti soupeři, který je v tabulce dole nebo nahoře.

Dvakrát se střelecky prosadil Jan Kopic. Jak hodnotíte jeho výkon?
U něj je důležité, aby branky dával. Stejně jako u všech ofenzivních hráčů. Honza dal dnes dvě, ještě další šanci neproměnil. Potřebuje sebevědomí, a to získá jen tím, že se bude prosazovat. Proto jsem rád, že se v závěru trefil Pavel Šulc. Je to další kluk, co potřebuje nabrat sebedůvěru.

Vstřelili jste krásné góly. Jak se vám na takové parády dívalo?
Druhý gól mám pořád před očima. Skvělý pas od Pernici na Řezníka, který to dával před bránu na Bogyho. Bylo to vážně super. Jsem rád, že jsme nevstřelili náhodné branky, nýbrž po fotbalových akcích.

Slavia zakopla v Českých Budějovicích, před vzájemným zápasem jste zvýšili náskok o další dva body. Co na to říkáte?
Když hrály Budějovice u nás, byly výborné. Velmi nebezpečné v protiútocích, mají dobře složené mužstvo, nepřekvapuje mě, že trápily nás a sebraly body Slavii.

Na Slavii jste se naladili vysokým vítězstvím, soupeř nikoliv. Může to hrát před nedělním vzájemným soubojem roli?
Ještě o Slavii nepřemýšlím. Ve středu hrajeme pohárové utkání v Mladé Boleslavi. Na neděli se budeme připravovat až poté. V první řadě musíme dobře zregenerovat.


Sdílet