Naděje na semifinále Konferenční ligy žije. Plzeň doma vydřela s Fiorentinou remízu! | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová11. 4. 2024

ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně remizovali v úvodním utkání čtvrtfinále Konferenční ligy s italskou Fiorentinou 0:0 a stále živí naději na postup. Odveta se bude hrát za týden na jihu Evropy. Západočeši zároveň tímto výsledkem zajistili mistrovi příští ligové sezóny přímý postup do Ligy mistrů.

Plzeňský kouč Koubek vyřešil krizi v nedostatku krajních hráčů zařazením zkušeného Radima Řezníka, který se na hřiště podíval vůbec poprvé na jaře. V úvodu zápasu sice opticky držela míč více na kopačkách podle očekávání Fiorentina, jenže Jedlička mohl zůstat v klidu. Naopak Západočeši spolehlivě bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům. Ve 24. minutě přišla první velká šance zápasu. A měli ji Viktoriáni. Šulc se sice k zakončení nedostal, přihrál ale Vydrovi, jehož střela jen těsně minula pravou tyč. Italský celek poprvé vážněji zahrozil ve 35. minutě. Hlavička Belottiho ale mířila do prostoru, kde stál připravený Jedlička.

Ve druhé půli pokračovala dominance Fiorentiny na míči, v 56. minutě se do zakončení dostal Beltrán, Jedlička ale nadvakrát jeho pokus zkrotil. Hosté byli v tlaku, paradoxně jim ale nepomohli vlastní fanoušci, kteří na několik minut přerušili zápas, když naházeli na trávník několik světlic. V 78. minutě to na stadionu jen zahučelo, když míč z kopačky Chorého těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. S přibývajícími minutami působili Italové podrážděně, Ikoné dokonce strčil do jednoho z podavačů míčů a vyfasoval žlutou kartu. V závěru už si toho favorizovaní hosté příliš nevytvořili, Viktoria se soustředila na obranu a nakonec půjde do odvety s nadějným výsledkem.