Mladík Pour nastartoval plzeňský obrat. Mé úkoly? Pořád stejné, říká o souhře s Gulašem a Mertlem | Sportovní Plzeň

osm30. 8. 2019

Byl to on, kdo dotáhl Plzeň k bodům. Jakub Pour navázal hned v prvním zápase Champions Hockey League na svoji povedenou loňskou sezónu a na křídle prvního útoku vedle mazáků Gulaše s Mertlem se neztratil. Naopak. Dvěma góly v závěru zápasu srovnal z 2:4 na 4:4. Škodovka nakonec díky Petru Strakovi v následném prodloužení urvala dokonce dva body.

Jakub Pour

Jaký to byl zápas, co vám osobně ukázal?
Bylo to něco jiného, než s českými týmy. Finové jsou na tom skvěle bruslařsky, to se ví, takže v tom nás ani moc nepřekvapili. Věděli jsme, do čeho jdeme. Hráli výborně.

Vy jste odstartoval hon za vyrovnáním gólem na 3:4, ačkoli byl původně vyhlášen střelcem branky Tomáš Mertl. Můžete popsat tu situaci?
Dal jsem ho fakt já . Byla tam taková šermovačka. Chvíli jsem si myslel, že už to za brankovou čáru dorveme hned, ale pak tam puk vyplaval pod gólmanovo betonem a já už to měl do prázdné brány. Jen jsem do toho víceméně šťouchnul.

Co gól na 4:4? Vypadal celkem jednoduše, střela, dorážka..
Už to začalo ve středním pásmu, kde mi to Guli (Milan Gulaš) pěkně přenechal. Měl jsem štěstí, že se mi ta původní střela pak odrazila a měl jsem šanci na dorážku.

Jste osobně rád za tu třetí třetinu, jak jste se obdivuhodně zvedli?
Určitě, ve druhé třetině jsme měli menší výpadek. Otočit zápas proti finskému mistrovi je super.

Milan Gulaš vám v útoku zůstal, ale změnil se centr. Změnily se nějak vaše úkoly po příchodu Tomáše Mertla?
Moje úkoly jsou stejné. Musím jím vybojovat puky a proměnit jejich přihrávky. Musím pro ně makat a oni mi to vrátí.

Co říkáte na atmosféru? Přišlo přes pět tisíc lidí, stadionem obíhala mexická vlna..
Určitě skvělé. Hrálo se nám mnohem líp, jsme za to moc rádi a fanouškům děkujeme.