Druhá výhra. Hokejisté v přípravě zdolali i Kladno | Sportovní Plzeň

Druhá výhra. Hokejisté v přípravě zdolali i Kladno

osm8. 8. 2019

Po výhře nad Českými Budějovicemi zvítězili hokejisté Škody Plzeň i ve svém druhém přípravném zápase. Na domácím ledě porazili Kladno bez Jaromíra Jágra či Davida Stacha 5:2.

Plzeňští hrají před domácím publikem pouze jediný přípravný zápas, což se výrazně odrazilo i na poměrně vysoké návštěvě. Domácí fanoušci ovšem s úvodem nemohli být příliš spokojeni. Jejich miláčci totiž brzy prohrávali, když se v 6. minutě do úniku utrhl Kalaj, a Frodl byl na jeho kličku krátký. V 16. minutě Západočeši udeřili ve vlastním oslabení. A povedlo se to osvědčené dvojici na hru ve čtyřech. Jan Eberle přihrál přesně Petru Strakovi, a ten propálil Brízgalu.

Jak Škodovce nevyšel úvod zápasu, vyšel jí dokonale začátek druhé části. Už po 53 vteřinách procedil puk mezi Brízgalovými betony Luboš Rob. Neuběhla ani další minuta a domácí už vedli 3:1. Petr Straka přihrál osamocenému Janu Eberlemu, který uspěl se svojí bekhendovou kličkou. Ve 26. minutě zachránilo hosty od další branky břevno po střele Kodýtka, na druhé straně z ojedinělé protiakce snížil Kružík. Ve 36. minutě mohlo Kladno srovnat, jenže Zikmund neproměnil nařízené trestné střílení. 25 vteřin před druhou sirénou tak naopak Západočeši opět odskočili na rozdíl dvou branek. Po akci Přikryla se prosadil z dorážky Matyáš Kantner.

Ve třetí třetině indiáni přežili vlastní oslabení, nebezpečí pro Frodla znamenala hlavně teč Kehara. Poté se hra uklidnila a další šanci čekalo téměř 3700 diváků do 55. minuty. Brízgalovi nadělala velké problémy dvojice Přikryl, Rob. Skóre se ale nakonec měnilo až v samotném závěru. V přesilovce 5 na 3 nejprve Peter Čerešňák trefil tyč, o pár vteřin později už se trefil do černého.