Druhá porážka v řadě. Plzeň inkasovala na ledě Komety pět gólů | Sportovní Plzeň

Druhá porážka v řadě. Plzeň inkasovala na ledě Komety pět gólů

osm19. 1. 2020

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Napravit páteční debakl z Liberce se hokejistům Škody Plzeň nepodařilo. Ve 38. kole extraligy prohráli na ledě Komety Brno 2:5. Západočeši se byli schopni prosadit pouze v přesilových hrách, v nichž se trefili Milan Gulaš a Matyáš Kantner.

Duel načal Plekanec, který hezky předložil Rákosovi před poloprázdnou klec indiánů, její strážce se ovšem bravurně přemístil a vyrazil. Na druhé straně se mezi kruhy ocitl Pour, Čiliak zvládl zakročit. Dočkal se tak až Martin Zaťovič. Ten byl na číhané na brankovišti, kde jeho hokejku z levé strany našel Horký. Plzeň odpověděla vzápětí. Milan Gulaš si pohrával s kotoučem na levém kruhu, až vypálil a trefil přesně do bližšího horního růžku. Kometa si ale brzy vzala vedení zpět. Asistent Luboš Horký se tentokrát proměnil ve střelce. Najel si na brankoviště na příhru Pláňka z levé strany a jemně tečoval do sítě. Deset vteřin před první přestávkou navíc hosté vyprodukovali při rozehrávce obrovskou hrubku, kterou vyslali do sóla Tomáše Plekance, jenž zakmital s pukem a zkušeně zakončil podél betonu do sítě.

Prostřední dějství odšpuntoval Plášek z levého kruhu, Frodl byl na místě. Jihomoravané následně pohrdli dvěma po sobě rychle jdoucími početními výhodami, udeřili málem až paradoxně při vlastním oslabení. Plekanec opět vystihl rozehrávku soupeře, tentokrát ovšem v dobré pozici minul. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Gulaš zachytil domácí vyhození na levé straně, popojel směr brána a předložil na pravý kruh Matyáši Kantnerovi, jehož dělovka z první div neprotrhla síť. Jenže do přestávky si Kometa vzala pohodlný náskok zpět. Plekanec zatáhl kotouč do útočné třetiny, i přes dvojitou obranu přihrál zleva na pravý kruh, kde již měl Martin Zaťovič hodně jednoduchou práci.

Poslední část načala Škoda tlakem v přesilové hře. Jenže rána z první Gulaše skončila v lapačce Čiliaka, ta Mertlovo z mezikruží zase těsně mimo. Zkusil to také Vráblík z vrcholu levého kruhu při vlastním oslabení, ani on na strážce brněnské svatyně nevyzrál. Za domácí se osmělil pumelicí od modré Pyrocha, Frodl rovněž prokázal pohotovou lapačku. Více jak minutu a půl před třetí sirénou zkusili Západočeši hru bez brankáře, ovšem velmi rychle jejich snažení uťal Martin Zaťovič, který trefením ze středního pásma opuštěné klece soupeře zkompletoval hattrick. Plzeň se tak z víkendového tripu domů vrací s prázdnou, nyní ji čeká naopak  dvojutkání před svými fanoušky, hostit bude Třinec a Spartu.