Dovolená v Dubaji rozhodla. Symbol úspěšné éry Viktorie Plzeň končí kariéru! - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Dovolená v Dubaji rozhodla. Symbol úspěšné éry Viktorie Plzeň končí kariéru!

Marie Osvaldová9. 6. 2021


Byl u všech trofejí a úspěchů, které plzeňská Viktoria za poslední dekádu získala. Je odchovancem klubu a symbolem úspěšné novodobé éry Západočechů. Další zápasy už ale nepřidá. V sedmatřiceti letech se David Limberský rozhodl ukončit profesionální kariéru.

Po posledním zápase sezony odjel s manželkou na dovolenou, kde si hodlal po náročném fotbalovém roce odpočinout, a hlavně promyslet svou fotbalovou budoucnost. „Potřeboval jsem si s odstupem a v klidu utřídit myšlenky. Na dovolené jsem měl hodně času na přemýšlení a rozhodl jsem se, že ukončím profesionální kariéru,“ vysvětluje své rozhodnutí David Limberský. „Tělo si už prostě řeklo dost,“ dodal.

Ihned po návratu z dovolené došlo k plánované schůzce Davida Limberského s generálním manažerem Viktorie Adolfem Šádkem. „S Davidem jsme se v klidu posadili k jednomu stolu, kde mi oznámil své definitivní rozhodnutí. Jak jsem avizoval a slíbil několikrát v minulosti, nabídl jsem Davidovi pokračování v našem klubu, jehož je nedílnou součástí. Nejsme však pod žádným časovým tlakem, jeho zapojení do chodu klubu tedy v klidu zvážíme,“ uvedl Adolf Šádek.

Na start letní přípravy Viktorie se tedy „Limba“ už nepostaví. Slova o loučení však nejsou na místě. „Neloučím se, budu viktoriánem celý život, Viktorka je pro mě jako rodina. Samozřejmě je nyní trochu složité udržet emoce, ale život jde dál a snad na mě fanoušci budou jako na fotbalistu vzpomínat jen v dobrém. A samozřejmě věřím, že společně můžeme ještě dokázat velké věci a zažít velké fotbalové momenty,“ řekl David Limberský, jenž nevylučuje ani to, že se v budoucnu objeví na hřišti v nižších amatérských soutěžích.

Adolf Šádek zároveň avizoval, že číslo 8, které nosil na zádech právě David Limberský, na jeho počest žádný z fotbalistů v našem klubu v příští sezoně neobleče. „David Limberský je ikonou klubu a podle toho mu budeme chtít připravit i důstojnou rozlučku. Jakmile to bude možné a diváci budou moci zaplnit tribuny Doosan Areny, tento zápas na počest Davida Limberského určitě uspořádáme,“ řekl generální ředitel klubu.

„Samozřejmě budu chtít fanouškům poděkovat přímo na hřišti, snad na můj poslední zápas přijdou. Ale jak jsem řekl, neloučím se, viktoriánem budu navždy,“ uzavřel David Limberský.


Sdílet