Devět mistrovských medailí a historický zápis v disku pro atlety z Plzně | Sportovní Plzeň

Devět mistrovských medailí a historický zápis v disku pro atlety z Plzně

osm18. 6. 2019

Trio plzeňských diskařů. Bratři Forejtové a Petr Procházka

Mistrovství ČR v atletice do 22 let přineslo AK Škoda Plzeň devět cenných kovů a jeden historický zápis. V disku totiž atleti západočeského klubu brali všechny medaile.

Plzeňská atletika i díky tomuto šampionátu potvrdila pozici mezi absolutní top týmy. Zápis hodného rekordu byl k vidění v disku mužů, kde si všechny tři medaile rozebrali plzeňští závodníci v pořadí Michal Forejt, Jakub Forejt a Petr Procházka.

Výškař Josef Adámek, který bude reprezentovat na ME do 22 let, potvrdil roli favorita a stal se díky výkonu 211 centimetrů mistrem ČR. Stříbro z pražského šampionátu visí na krku i dálkařce Lindě Suché za 617 centimetrů.

Linda Hettlerová nejdříve vybojovala stříbro na nejkratším stometrovém sprintu, ale hlavně byla součástí juniorské reprezentační štafety 4x100 metrů, která překonala český rekord výkonem 45,25.

Bronz na krku, ale zklamání na tváři měl po závodě Filip Ličman na 400 metrů překážek, kterého potkal při závěrečném finiši o zlato karambol s poslední překážkou a jen těsně uhájil alespoň bronzový kov. To Radek Juda měl radost z bronzu mnohem větší, když skončil v oštěpařském sektoru na třetím místě a získal pro sebe první seniorskou medaili. Poslední medailový zápis pro AK ŠKODU Plzeň byla bronzová štafeta mužů na 4x100 metrů ve složení Procházka-Urbánek-Hes-Rež.