Cestu za miliony začala Plzeň bezbrankovou remízou | Sportovní Plzeň

Cestu za miliony začala Plzeň bezbrankovou remízou

osm23. 7. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v úvodním zápase 2. předkola Ligy mistrů na domácí půdě s Olympiakosem Pireus 0:0. Západočeši byli aktivnějším celkem, ani jednu šanci ale nedokázali přetavit ve vytoužený gól.

Kouč Pavel Vrba nasadil stejnou základní jedenáctku, která hrála valnou většinu zápasu v Liberci, na pravém kraji obrany tedy místo zraněného Řezníka nastoupil Milan Havel. Úvod duelu byl vesměs hodně oťukávací, k vidění bylo až příliš zbytečných ztrát. První střelu na branku vyslal v 18. minutě plzeňský Kayamba, ke smůle Západočechů šla ale přesně doprostřed, a tak neměl gólman José Sa problém. Zajímavé momenty tak byly k vidění až po půlhodině hry. Nejprve zazdili hosté rychlý brejk, ve 38. minutě po akci Kopice podržel Olympiakos brankář Sa, když chytil tutovku Čermáka. Ve 45. minutě zachránila hosty pravá tyč po tečovanému pokusu Kopice.

Do druhého poločasu vlétla Viktoria mnohem aktivněji a po nedorozumění obrany Olympiakosu měl hodně dobrou příležitost Kayamba. V těžké pozici ale rozvlnil pouze boční síť. Po hodině hry se začali osmělovat i Řekové, v 72. minutě hlavičkoval po rohu nebezpečně Semedo, obrana Viktorie však situaci ustála. O čtyři minuty později domácím zatrnulo, střela Bouchalakise ovšem nakonec výrazně minula pravou tyč. V závěru se k náporu nadechli domácí, k vážnému ohrožení branky už se ale nedostali.