V Mariánských Lázních proběhlo o víkendu mistrovství republiky mladších kategorií v krasobruslení | Sportovní Plzeň

Peggy Kýrová8. 2. 2024

Ilustrační foto: web czechskating.org

Mistrovství české republiky v krasobruslení juniorů, TP žactva a Přebor seniorů probíhaly o víkendu v Mariánských Lázních. Pořadatelství se ujal klub z Mariánských Lázní pod hlavní taktovkou Moniky Škorničkové.

Mistrovství republiky juniorů, které proběhlo v pátek a v sobotu v Mariánských Lázních, rozhodlo o posledním místě pro mistrovství světa juniorů, které od 28. února do 3. března proběhne v tchaj-wanské Tchaj-peji. Nominaci uzavřela Jana Horčičková, která si dojela pro titul juniorské mistryně republiky. Po pátečních krátkých programech byla druhá, ale ve volné jízdě byla nejlepší a vyhrála se součtem 168,85 bodu. Jana Horčičková mezi juniorkami doplnila už dříve nominované taneční páry a sportovní dvojici, kteří si svůj postup zajistili už na 4 Nationals v prosinci v Turnově. Jsou jimi taneční páry Eliška Žáková s Filipem Menclem, juniorští mistři republiky, dále pak druzí Natálie a Filip Blaasovi a v Turnově třetí Lauren Audrey Baťková a Jacob Yang. Na Tchaj-wan odletí také sportovní dvojice Debora Anna Cohen a Lukáš Vochozka.

O víkendu se uděloval i titul mezi muži. Ten si suverénně vyjel Tadeáš Václavík s celkovým ziskem 172,25 bodu

Své republikové tituly si rozdělily také taneční páry žactva. Mezi Basic Novice vyhráli Tereza Vorlíčková a Marek Černohous. Kategorii Advanced Novice ovládli Melissa Cachová a David Brom, druzí Johana Čechová a Vlastimil Mrázek, třetí Alexandra Rousková a Daniel Nathan Vondrka. Kategorii Intermediate Novice byli první Emily Vraspírová a David Pilous.

Mezi seniorkami se první umístila Adéla Neveselá se 104.49 body.

Mistrovství v Mariánských Lázních nabídlo pohled na úroveň krasobruslení ve velmi důležitých kategoriích a po právu si zasloužilo výbornou diváckou kulisu a atmosféru.

Své zástupce měla v Mariánských Lázních i Plzeň – Eliška Mouleová z KK Plzeň startovala v kategorii Mladší žačky.