Viktoria s Olomoucí pouze remizovala, Hanáky dvakrát zachránila branková konstrukce | Sportovní Plzeň

 

 

Viktoria s Olomoucí pouze remizovala, Hanáky dvakrát zachránila branková konstrukce

Josef Krebs4. 3. 2023


Foto: FC Viktoria Plzeň


Viktorii v rámci 22. kola FORTUNA:LIGY čekal soupeř, který ve všech pěti dosavadních kolech na jaře remizoval. A Olomouc dokázala vybojovat bod i v Doosan Areně. Plzeň sice poslal do vedení Pavel Bucha, ale konečnému výsledku 1:1 dal gólovou tečku Mojmír Chytil.

Na první akci čekala Doosan Arena do desáté minuty, kdy si Adam Vlkanova vyměnil balon nakrátko od rohového praporku s Pavlem Buchou, posléze odcentroval na hlavu zcela volného Lukáše Hejdy, jenže kapitán nemířil přesně. Téměř okamžitě mohl na druhé straně otevřít skóre Antonín Růsek, když mu po sólu téměř přes polovinu hřiště přiťukl míč Mojmír Chytil, ale Jindřich Staněk předvedl výborný zákrok.

Ofenzivní podívaná pokračovala i nadále. Poté byli zase blíže ke gólu domácí, Tomáš Chorý ale pálil z otočky nad břevno. Koncovka se stoprocentně nepovedla ani Adamu Vlkanovi po centru Libora Holíka. A protože ani jeden z týmů své šance neproměnil, tak se šlo do kabin za bezgólového stavu.

Po více než hodině hry se červenomodří konečně mohli radovat. Jhon Mosquera odcentroval na hlavu Tomáše Chorého, který ještě sklepl do lepší pozice pro Pavla Buchu a ten otevřel skóre. Posléze měl na svých kopačkách svůj první plzeňskou trefu Matěj Vydra, ale Tadeáš Stoppen proti němu pohotově vyběhl. A tak Sigma trestala.

Ondřej Zmrzlý vysunul dlouhou přihrávkou do protiútoku Jiřího Slámu, ten potáhl míč po levé straně a po centru našel ve vápně zcela volného Mojmíra Chytila, který předvedl parádní volej, 1:1. Čtvrt hodiny před koncem mohla jít Viktorka znovu do vedení, Chorý ale po přihrávce Vydry nastřelil jen tyč.

Branková konstrukce zvonila i v nastaveném čase, tentokrát po střele Pavla Buchy. Západočeši už tak nedokázali reagovat na vyrovnání Olomouce a Moravané tak i v šestém jarním zápase berou bod, tentokráte za remízu 1:1 v Plzni.

zdroj: fcviktoria.cz


Sdílet