Projekt Díky dětem pomáhá zdravotně i sociálně postiženým. Komu ulehčí situaci dál? | Sportovní Plzeň

 

 

Projekt Díky dětem pomáhá zdravotně i sociálně postiženým. Komu ulehčí situaci dál?

Plzeň1. 10. 2019


foto: projekt Díky dětem


Projekt Díky dětem pomalu končí svůj druhý rok, kdy pomáhá v Plzni sociálně či zdravotně znevýhodněným dětem. V roce 2018 bylo rozděleno 185 tisíc korun, celková částka za rok 2019 bude zveřejněna v rámci Kouzla Vánoc 16. prosince 2019. Již teď lze podávat žádosti o podporu na adresu Nadace 700 let města Plzně, která je garantem finanční sbírky projektu.


„Velmi nás těší zájem plzeňských dětí i institucí o zapojení do projektu. Některé se zapojují i opakovaně jako např. pěvecké sbory Jéčko a J-voices, ZŠ Tyršova Černice nebo Plzeňský kraj a Středisko volného času Radovánek prostřednictvím Perly plzeňského kraje. To pro nás znamená, že jsme za dva roky působení v Plzni pronikli do povědomí veřejnosti a máme její důvěru,“ říká ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková. „K Díky dětem se připojili ale i sportovci. Např. turnaj v ledním hokeji Avengers games vynesl 20 tisíc korun na nákup notebooku pro handicapovaného Jakuba. Ten ho využije v přípravě ke studiu programování,“ dodává Petra Šeda Neprašová z organizačního týmu Díky dětem.


O podporu mohou žádat jednotlivci či instituce z Plzně, a to například na nákup potřeb a pomůcek, které jim pomohou ve studiu nebo mimoškolních aktivitách a nejsou hrazeny z příspěvků pojišťoven apod. Instituce mohou finance využít na zkvalitnění péče o handicapované.


Sdílet