Prokopávku čeká velká rekonstrukce. Bude z ní moderní a komfortní sportovní areál | Sportovní Plzeň

 

 

Prokopávku čeká velká rekonstrukce. Bude z ní moderní a komfortní sportovní areál

Plzeň14. 10. 2019


Foto: M. Osvaldová


Nová in-linová dráha, nová malá tělocvična, parkoviště, fotbalové hřiště, moderní restaurace, recepce i pokoje ubytovny, kanceláře, šatny, prostory pro wellness, sklady, společenská místnost a další. To vše vznikne v rámci rekonstrukce sportovního areálu Prokopávka. První etapa za 183 milionů korun bez DPH by měla být hotova v první polovině roku 2021.

Foto: M. Osvaldová

Proměna areálu a budov v něm bude podle náměstka primátora Romana Zarzyckého komplexní. „V ubytovně "A" zrekonstruujeme všechna tři podlaží. V prvním zrevitalizujeme restaurační zařízení včetně zázemí restaurace, bude tam recepce, kancelář a technické zázemí. Ve druhém budou pokoje, každý s vlastním sociálním zázemím a dále prostory pro wellness a masáže. Ve třetím budou pouze pokoje s vlastním sociálním zázemím. Druhé a třetí podlaží bude vybaveno společnou kuchyňkou a sklady prádla. Budova dostane výtah," uvedl Zarzycký.


Na místě ubourané tribuny vznikne ubytovna "B", která bude nastavena do úrovně třetího podlaží. V prvním podlaží návštěvníci najdou převážně šatny s umývárnami. Dále tam budou sklady správce sportoviště, sklady pro tělocvičnu, recepce pro zázemí sportoviště, šatny trenéra, šatny a sprchy rozhodčích. Ve druhém podlaží vzniknou tři kanceláře pro sportoviště, technická místnost vzduchotechniky, byt správce, šatny s umývárnami pro sportoviště, společenská místnost a VIP box s průhledem na velké fotbalové hřiště a průhledem do tělocvičny. Ve třetím podlaží budou umístěny jen pokoje ubytovny s vlastním sociálním zázemím.

Areál před rekonstrukcí. Foto: M. Osvaldová

Budova tělocvičny získá nový plášť. Fotbalové hřiště s hrací plochou 70 x 105 metrů doplní čtyři střídačky, světelná tabule zobrazující skóre a fotbalové branky. „Součástí projektu je také parkoviště pro 59 osobních automobilů včetně sedmi míst pro osoby s omezenou schopností pohybu a jednoho parkovacího stání pro autobus. Počítá se s úpravou povrchu příjezdové komunikace, vznikne také nová malá jednopodlažní tělocvična o zastavěné ploše 471 metrů čtverečních a čtyři metry široká in-linová dráha o délce 302 metrů. Zbudována bude také přístupová ocelová rampa pro pěší v délce 122 metrů," upřesnila Karolina Fric, vedoucí magistrátního oddělení sportovišť. Upraveno bude i okolí areálu, jeho oplocení i technická infrastruktura. Napojení objektu na dopravní infrastrukturu se nezmění, pro příjezd do areálu využije město hlavní vjezdovou bránu z ulice K Prokopávce a stávající asfaltovou komunikaci.


„Naším cílem je zařadit Sportovní areál Prokopávka mezi další významné sportoviště na území města Plzně a Plzeňského kraje. Areál bude nabízet komplexní nabídku sportovního využití pro občany města Plzně a sportovní organizace. Věříme, že cestu k nám si najdou i jednotlivé sportovní svazy ČR za účelem pořádání soustředění a reprezentačních srazů," prohlásil za provozovatele TJ Lokomotiva Plzeň její předseda Pavel Froněk.

Areál po rekonstrukci.

Na první etapu by měla v dalších letech navázat ještě druhá. „Předpokládáme, že by se dělal vnější areál. Konkrétně by se mělo revitalizovat další hřiště, antukové plochy, kurty, navrženy jsou i sportoviště pro beachvolejbal. Celý areál by se měl zazelenit. Mělo by to být bezpečné a komfortní sportoviště 21. století,“ uvedl Zarzycký. Podle jeho slov má jít o investici zhruba 70 milionů bez DPH. „V tuto chvíli je to ve výhledech, na druhou etapu hledáme zdroje financování,“ doplnil. Pokud vše půjde podle očekávání, mělo by být kompletně hotovo do roku 2023.


Autor: Marie Osvaldová
   

Sdílet