Zarzycký na radnici poděkoval mistryním ČR z DHC Plzeň - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Zarzycký na radnici poděkoval mistryním ČR z DHC Plzeň

Plzeň17. 6. 2022


Foto: se souhlasem R. Zarzyckého

Házená je jedním z tradičních sportů na území města Plzně. Pravidelně získáváme tituly v mužské extralize díky týmu TALENT Plzeň, který letos bohužel neobhájil ve finále svá loňská vítězství. O to úspěšnější byla v letošním roce ženská házená. Napodobili v extralize chlapy a skončili taktéž na výborném druhém místě, ale zároveň suverénně vyhráli soutěže mladšího i staršího žactva. Několik starších žaček dokonce pravidelně hraje kategorii dorostu. 

„Sluší se poděkovat Vám hráčkám, trenérům, ale i Vašim rodičům, že Vám připravují podmínky a doprovází na tréninky a zápasy. Sám jsem otec třech dětí a vím, jak je časově náročné vozit děti na tréninky.“ přivítal první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký tým starších žaček na radnici města Plzně ve čtvrtek 16. června. Starší žačky vyhráli soutěž bez jediné porážky a s unikátním počinem, kdy každá hráčka dokázala vstřelit gól.

Klub DHC Plzeň vychovává přes 200 hráček házené v kategoriích dětí a mládeže a na základě spolupráce s městem Plzeň patří mezi sportovní akademie podporované z rozpočtu města Plzně. V letošním roce poprvé jako samostatná akademie bez mužské složky, kdy zastupitelé města Plzně schválili dotaci 600 tis. Kč na provozní výdaje a 31 tis. Kč na sportovní akce.

Předseda klubu Jan Šmrha pochválil děvčata za přístup k tréninkům i jejich morálku. „Nyní holky mění školu. Dostávají se tak do další životní fáze a bude se rozhodovat, zda házenou myslí vážně a u tohoto krásného sportu vydrží.“ shrnul ve svém proslovu.

Klub DHC Plzeň se připravuje zejména na 31. ZŠ, ale stejně jako mužský klub pociťuje významný nedostatek kapacit hal pro své tréninky. V tom klubu paradoxně pomohlo období koronaviru a jejich zvyk trénovat i mimo sportoviště. „Během lockdownů a uzavírek jsme našim členkám připravovali nejen individuální tréninky, ale také samoobslužné tréninkové trasy s úkoly, které nebyly pouze v Plzni, ale i v různých okresech. Trénovali jsme tak v širokém okolí Plzně a po návratu k zápasům měli velký náskok oproti týmům, které sportovní přípravu museli výrazně omezit.“ prozradila hlavní trenérka Jaroslava Šmrhová, která za tento počin obdržela i cenu Českého olympijského výboru.

Po příjemném přijetí obdrželi všechny zúčastněné hráčky drobné dárky a společně vyhlížejí novou sezonu, která začíná v září. „Pevně věřím, že si i v nové životní etapě najdete čas na házenou, budete stále předvádět tyto skvělé výkony a stanou se z Vás české reprezentantky i v dospělých kategoriích a podpoříte Váš klub v extralize nebo i mezinárodních soutěžích.“ shrnul na závěr přijetí náměstek Zarzycký.


Sdílet