Probuzená finská posila na Spartu nestačila, Plzeň zůstává bez bodů | Sportovní Plzeň

 

 

Probuzená finská posila na Spartu nestačila, Plzeň zůstává bez bodů

Josef Krebs25. 9. 2022


foto: HC Škoda Plzeň


Plzeňští hokejisté ani ve čtvrtém utkání nové sezóny nebodovali a zůstávají na posledním místě. Na ledě pražské Sparty Západočeši dotahovali do posledních vteřin, ani dvougólový příspěvek letní posily Aleksi Rekonena ale nakonec neodvrátil porážku 3:2.

Skóre utkání otevřel povedenou tečí domácí David Kaše, který za Pavlátova záda usměrnil Graňákovu střelu od modré čáry. Na další branku si museli diváci v O2 Aréně počkat až do začátku třetího dějství, když náskok Sparty navýšil Ostap Safin. Zblízka to poté zkoušel také Přibyl, Pavlát však držel naděje svého týmu. Ještě vylepšit se je pokoušel z dobré pozice Mertl, Kořenář odolal. Nedosáhl ovšem na parádní ránu Aleksiho Rekonena, jehož projektil z levého kruhu zamířil přesně do bližšího růžku.

Pojistku pro své barvy chtěl zařídit Horák, který se protáhl až před Pavláta, jenže přestřelil. Akce ovšem pokračovala, střelec se proměnil v asistenta, nabil Michalu Řepíkovi, kterému se již podařilo rozvlnit síť. Škoda následně odvolala gólmana, početní výhodu využil za pouhých sedmnáct vteřin znovu Aleksi Rekonen, když dorazil Baránkovu ránu za záda Kořenáře. Více toho už ale indiáni nestihli a z hlavního města se tak vracejí s prázdnou.

zdroj: HC Škoda Plzeň


Sdílet