Jistota pohárů nebo nervózní týdny? Věřím, že odvetu zvládneme, říká před klíčovým zápasem kapitán Hejda | Sportovní Plzeň

 

 

Jistota pohárů nebo nervózní týdny? Věřím, že odvetu zvládneme, říká před klíčovým zápasem kapitán Hejda

Marie Osvaldová25. 7. 2022Matematika je jasná. Pokud neprohrají, zahrají si po třech letech znovu na podzim v základní skupině evropských pohárů. Naopak pokud selžou, budou prožívat pekelně nervózní dny a týdny. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká v úterý od 19 hodin odvetné utkání s HJK Helsinky. Z finské metropole si Západočeši přivezli nadějnou výhru 2:1 a k vytouženému postupu do třetího předkola Ligy mistrů, které znamená jistotu účasti minimálně v základní skupině Konferenční ligy, jsou blízko. "Všichni cítíme, že doma jsme hodně silní, naopak venkovní zápasy jsou z naší strany někdy na sílu. Věřím, že odvetu zvládneme a postoupíme," prohlásil kapitán Viktorie Lukáš Hejda.

Jak se před odvetou cítíte?
V týmu panuje dobrá nálada, ale čeká nás těžký zápas, o soupeřově kvalitě jsme se přesvědčili už ve Finsku. Jsme nažhavení, těšíme se na zápas. Očekáváme, že nás lidi poženou a dobře to pro nás dopadne.

Vzhledem k důležitosti zápasu se ta otázka nabízí. Jste nervózní?
Možná to malinko přijde v den zápasu, ale zatím je všechno v pohodě. Víme o důležitosti utkání, o co hrajeme. Nemyslím si, že by nás to mělo svazovat.

Přinesli jste si nějaké poučení z prvního zápasu Helsinkách?
Je to kvalitní tým, vepředu mají nepříjemné hráče, odzadu si umí strčit balon. Musíme si na ně dát pozor, aby vepředu nedostávali takový servis a my si jejich hráče pohlídali. Mají hodně nepříjemné náběhy za obranu, často akce rychle rozbíhají, my se musíme oproti prvnímu zápasu vzadu lépe zformovat a zachytávat je. Kladli jsme na to důraz.

Jaký průběh čekáte?
Těžko předpovídat. Ale začátek asi bude stejný, z obou stran opatrnější. Uvidíme, co na nás vymyslí soupeř. My se budeme zase soustředit na defenzivu, ale určitě nebudeme chtít jen bránit. Lidi nás poženou a chceme vyhrát.


Sdílet