Lukostřelecká mistryně světa Horáčková překonala na Českých akademických hrách český rekord | Sportovní Plzeň

 

 

Lukostřelecká mistryně světa Horáčková překonala na Českých akademických hrách český rekord

Marie Osvaldová5. 9. 2023


Foto: J. Chlad


Čerstvá mistryně světa v lukostřelbě z Berlína, plzeňská rodačka Marie Horáčková, obhájila na Českých akademických hrách v Olomouci svůj titul a navíc na zbrusu nové střelnici v Lascích vytvořila nový český rekord v eliminacích, když nastřílela 678 bodů.

"Byl to můj poslední závod sezony na terč a chtěla jsem překonat český rekord a povedlo se to, byla to taková hezká tečka. Je to relativně o hodně, ale chtěla jsem ten rekord zastřílet už delší dobu, protože jsem věděla, že na tuto úroveň mám dlouho. Neuměla jsem to ale prodat, nebo se třeba nepotkalo hezké počasí, jsem ráda, že to klaplo," pochvalovala si Marie Horáčková.

Podle Horáčkové mají Akademické hry své kouzlo. Je hrozně hezké, že se tu potkávají špičky univerzitního sportu v řadě odvětví, jste tu mezi mladými lidmi, kteří se snaží plnit své úkoly ve studiu a k tomu ještě sportovat, což není vždy dobré skloubit. Navíc si to vždy užívám s týmem naší Západočeské univerzity, protože tu máme dobrou partu," příblížila, proč se rozhodla zakončit úspěšnou sezonu právě v Olomouci.


Sdílet