Rasistické gesto a tvrdý trest jsou minulostí. Hokejisty Plzně posílil útočník, který vyfasoval v zámoří dlouhou stopku! | Sportovní Plzeň

 

 

Rasistické gesto a tvrdý trest jsou minulostí. Hokejisty Plzně posílil útočník, který vyfasoval v zámoří dlouhou stopku!

Marie Osvaldová4. 5. 2022Statný útočník Kryštof Hrabík se stal už sedmou posilou hokejistů Škody Plzeň. V zámořské AHL na sebe nechtěně upoutal v lednu letošního roku rasistickým gestem, za který si odpykal trest na 30 zápasů.

„Kryštof chtěl v Americe skončit, proto jsme se dostali do vyjednávání. Na základě společných rozhovorů je jasné, jakou roli po něm budeme chtít – přinést do naší hry důraz a zvládnout předbrankový prostor. Samozřejmě mu nebudeme ‚zakazovat hrát hokej‘, ale tohle by měla být jeho přednost. Kryštof nám potvrdil, že na tomto aspektu hry zapracoval a že svou roli přijímá,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák s tím, že s Hrabíkem vedení podepsalo smlouvu na jeden rok. Klub si je pochopitelně vědom incidentu, který v lednu 2022 Hrabíkovi vysloužil 30 zápasovou stopku. „Samozřejmě jsme o tom věděli, ale bereme to tak, že to má za sebou a svůj trest si odpykal. Věříme, že je tato epizoda již za ním a u nás to z jeho strany bude jen o hokeji," dodal Vlasák.

Podle svých slov se Hrabík pro Plzeň rozhodl proto, že má každoročně vysoké ambice. „S fyzickou hrou počítám. Chtěl bych si do české extraligy přenést návyky, které jsem si za poslední dobu osvojil. Nechci v tom polevovat. Přesvědčil jsem se, že nejlepší hokej hraju, když hraju fyzicky,“ doplnil 194 centimetrů vysoký forvard.


Sdílet