Jemelka na kraji obrany nebo místo Hejdy? Bílek sestavu tají. Mám dvě varianty, říká plzeňský kouč | Sportovní Plzeň

 

 

Jemelka na kraji obrany nebo místo Hejdy? Bílek sestavu tají. Mám dvě varianty, říká plzeňský kouč

Marie Osvaldová22. 8. 2022


Foto: FCVP

Jeden zápas dělí fotbalisty Viktorie Plzeň od postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Do odvety s Karabachem jdou svěřenci kouče Michala Bílka po remíze 0:0 v Baku v dobré náladě. "Všichni hráči, kteří nastoupili v prvním utkání (kromě vykartovaného Hejdy, pozn. red.) jsou k dispozici. Věřím, že zopakujeme poctivý výkon a dáme do toho ještě o malinko víc kvality. Pak to může vyjít," hlásil Bílek, který nechtěl odtajnit, jak svého kapitána nahradí.

Co může být receptem na Karabach?
Jejich kvalita v ofenzivě je velká, všichni hráči jsou technicky i rychlostně vybaveni. Musíme je co nejdál držet od naší brány. Je třeba, abychom byli přesní a rychle chodili do protiútoku. Věřím, že zopakujeme poctivý výkon z Baku a dáme do toho ještě o malinko víc kvality. Pak to může vyjít.

Čekáte herně podobné utkání jako před týdnem?
Bude to hodně podobné. Znovu jsem se koukal na zápas, kdy hrál Karabach v Budapešti. Ti dostali branku a pak to otevřeli. Nesmíme tohle dopustit.

Utkání v Baku velmi dobře zvládl Václav Jemelka na levém obránci. Počítáte s ním na tento post nebo nahradí vykartovaného Hejdu na stoperu?
Máme dvě varianty. Jedna z variant je na tři obránce, uvidíme po dnešním tréninku. Je pravda, že Venca to tam zvládl velmi dobře, je tedy pravděpodobnost, že nastoupí na tomhle postu. Ale obě jedenáctky, které přichází v úvahu, jsou kvalitní. Možná se rozhodnu až těsně před utkáním.

V prvním zápase dostal Jhon Mosquera hodně zbytečnou žlutou kartu za oplácení. Rozebírali jste to s ním?
Rozebírali jsme to s ním, byla to věc naprosto zbytečná. Pak šel do souboje, který nakonec hrál čistě, ale nechybělo příliš a dostal červenou. Disciplína hráčů musí být stoprocentní. Možná dobře, že k tomu došlo, každý hráč si teď uvědomuje, že nemůžeme reagovat na hráče a rozhodčího. Jen to nás může dotáhnout do Ligy mistrů. Věřím, že každý z hráčů podá nadstandartní výkon.

Je tohle jeden z nejdůležitějších zápasu ve vaší trenérské kariéře?
Pravděpodobně to tak bude. Ligu mistrů jsem nikdy nezažil, většina hráčů také ne. Je to pro nás obrovská výzva. Těšíme se, víme, že jsme doma silní a budeme mít obrovskou podporu. Věřím, že potvrdíme výkon z prvního utkání. A budeme chtít být v ofenzivě ještě kvalitnější.

 


Sdílet