Nominace v anketě Sportovec Plzně 2021 v kategoriích žactva a dorostu byly spuštěny | Sportovní Plzeň

 

 

Nominace v anketě Sportovec Plzně 2021 v kategoriích žactva a dorostu byly spuštěny

Plzeň16. 12. 2021


Zdroj: Sportovec Plzně


Do 14. 1. 2022 je možné podávat nominace v anketě Sportovec Plzně 2021 v kategoriích žactva a dorostu, kterou tradičně připravuje Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň. Formuláře a veškeré potřebné informace jsou k dispozici na sportovecplzne.cz.

Nominovat je možné jednotlivce v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. V případě jednotlivců musí být naplněna podmínka, že nominovaný sportovec má trvalé bydliště v Plzni nebo byl v roce 2021 členem plzeňského sportovního klubu. 

Stejně jako v loňském roce dojde na poděkování sportovcům, kteří se v době pandemie Covid-19 formou dobrovolnické pomoci zapojili do práce ve zdravotnictví, školství nebo např. pomáhali seniorům.

Vypsána naopak nebude kategorie družstev. "Bohužel i v roce 2021 došlo v důsledku koronavirové pandemie k výraznému ovlivnění sezóny v řadě kolektivních sportů. Vynikající jedince z těchto sportů je možné nominovat na ocenění v individuálních kategoriích. Další možností ocenění pak je nominace v nové kategorii, kterou pro rok 2021 vypisujeme,“  uvádí Lukáš Lintimer, člen správní rady Nadace sportující mládeže.

Tou je kategorie Mimořádný výkon/výsledek. V této kategorii je možné navrhovat jak jednotlivce, tak družstva, kteří se v roce 2021 blýskli mimořádnými výkony či výsledky. "Navrhnout je možné např. sportovce, který překonal letitý rekord ve svém sportu nebo třeba mládežnickou kometu. Tedy někoho, kdo udělal největší výkonnostní posun oproti předchozímu roku a má potenciál k dalšímu zlepšování do budoucna," doplňuje Kateřina Švarcová, ředitelka Nadace sportující mládeže.

Oceněni budou také trenéři. Konkrétně v kategorii Trenér roku mládeže, je ale možné zasílat také návrhy na ocenění za dlouholetou obětavou práci s mládeží.

Termín a forma samotného vyhlášení výsledků ankety Sportovec Plzně 2021 v kategoriích žactva a dorostu bude upřesněna v proběhu první poloviny roku 2022 s ohledem na epidemiologickou situaci. 

Profily všech nominovaných budou představeny na internetových stránkách sportovecplzne.cz a facebooku Nadace sportující mládeže.

Úřadujícími držiteli titulu Sportovec Plzně za předcházející rok jsou v kategorii staršího žactva cyklista David Peterka a v kategorii atletka Linda Suchá.


Sdílet