Dominance, sedm gólů, hattrick Čermáka. Fotbalisté Plzně smetli Teplice | Sportovní Plzeň

Dominance, sedm gólů, hattrick Čermáka. Fotbalisté Plzně smetli Teplice

Marie Osvaldová15. 12. 2020

ilustrační foto: FCVP

Po čtyřech zápasech bez výhry se fotbalisté Viktorie Plzeň opět mohli radovat ze zisku tří bodů. Ve 12. kole Fortunga:Ligy porazili Západočeši Teplice 7:0. Hattrickem se na výhře podílel Aleš Čermák, další góly přidali Jean David Beauguel, Adriel Ba Loua, David Limberský a Pavel Bucha.

Trenérský štáb Plzně věřil stejné úvodní jedenáctce jako v Jablonci, na hráčích ale bylo vidět, že zrovna velkou jistotou neoplývají. A v 7. minutě mohli dostat další ránu do sebevědomí, střelu Trubače ale zvládl Hruška vyrazit na roh. O šest minut později po chybě gólmana Němečka dostal míč do sítě Beauguel, jenže radost domácích trvala jen pár sekund – než zakročil VAR, který usvědčil útočníka Viktorie z ofsajdu. Francouzský forvard si ale spravil chuť ve 22. minutě. Zády k brance přebral míč, rychle se s ním otočil a nekompromisně zakončil. Za dalších 10 minut stál Beauguel na začátku rychlého brejku a centr Havla dorazil ve skluzu do branky Adriel Ba Loua. Ve 37. minutě mohl stejný hráč přidat svůj druhý gól, po přihrávce Čermáka ale proletěl míč těsně vedle tyče. V nastaveném čase už se domácí prosadili. Čermák nejprve patičkou uvolnil Buchu, ten mu míč vrátil a Aleš Čermák pak střelou z vápna nedal Němečkovi šanci.

V 52. minutě měl Němeček plné ruce práce se střelou Kalvacha. O čtyři minuty později zachránil Viktorii od inkasované branky Hruška, kterého nejprve zachránila tyč po střele Černého, pak ale plzeňský gólman vytáhl skvělý zákrok proti Radostovi. A tak platilo známé nedáš – dostaneš. Domácí ihned vyrazili do protiakce a Aleš Čermák z ideální pozice na středu vápna uklidil míč za bezmocného Němečka. V 63. minutě navíc putoval po zmaření rychlého brejku pod sprchy hostující Hošek a hosté dohrávali duel o deseti. A Plzeňští dál dominovali. V 70. minutě přihrál Kalvach nehlídanému Aleši Čermákovi, a ten křižnou střelou zkompletoval hattrick. Viktoria byla na koni, a o další tři minuty zvýšila už na 6:0. Z dálky napřáhl David Limberský a Němeček se jen bezmocně ohlédl. A ani to ještě nebylo všechno. V 84. minutě se v pokutovém území uvolnil Pavel Bucha a nekompromisně zakončil. Plzeňští tak po čtyřech zápasech bez výhry opět slavili zisk tří bodů.