Jubilejní Košařův memoriál ovládli Foltýn a Nezvalová | Sportovní Plzeň

Jubilejní Košařův memoriál ovládli Foltýn a Nezvalová

Vladimír Čermák10. 3. 2024

Jan Foltýn a Sofie Nezvalová ovládli hlavní kategorie mužů a žen jubilejního 70. ročníku prsařského trojboje na 50, 100 a 200 metrů, tzv. Košařova memoriálu. Celkem bylo do závodů přihlášeno 97 žen a 74 mužů ze 16 plaveckých klubů.

Kategorii žen ovládla Sofie Nezvalová před Rozálií Cejpkovou a Lindou Čeňkovou. V mužích skončili za vítězným Janem Foltýnem Josef Soukup a Patrik Peroutka. V kategorií žáků a žákyň se radovali z trofeje Vilém Hanzel a Anna Jirmusová.

Košařův memoriál je pořádán na počest předválečného člena SK Radbuza Antonína Košaře, který byl pro odpor proti nacistické okupaci zatčen a 8. ledna 1945, tedy 4 měsíce před skončením války, v Brandenburgu popraven. Antonín Košař byl hlavně přeborníkem prsařských disciplín, a proto je právě na ně memoriál orientován. Výkony závodníků jsou bodovány podle tabulek ČSPS a vítězí soutěžící s nejvyšším bodovým součtem. Samostatnou disciplínou - plavanou mimo trojboj - je štafeta 4x 50 metrů.

V rámci 70. jubilejního Košařova memoriálu se plavala jediná štafeta mužů v kategorii Masters, kdy byl součet věku plavců 187. Zúčastnili se jí Michal Holý (tento závod vyhrál 5x), Martin Andrle (vyhrál závod 3x ) a sekundovali jim Petr Víška a Michal Imrichovský.

Závod je realizován pod záštitou Městského obvodu Plzeň 3.