Juniorský tým AK ŠKODY Plzeň ve finále MČR družstev získává stříbrné medaile | Sportovní Plzeň

 

 

Juniorský tým AK ŠKODY Plzeň ve finále MČR družstev získává stříbrné medaile

Plzeň7. 10. 2020Po zlatu v roce 2018 a 2019 vezou atleti do Plzně stříbrné medaile a prodlužují atletická medailová léta pro tento klub.

Zmatenou, neobvyklou, ale také velice úspěšnou sezónu 2020 zakončilo družstvo juniorů AK ŠKODY Plzeň jak jinak, než finálovou účastí na MČR družstev v Opavě. Po skvělém představení začátkem září na MČR jednotlivců, kde byl západočeský klub mezi třemi nejúspěšnějšími z celé republiky, potvrdili junioři přední postavení modrobílých barev také ve finále MČR družstev. Tým mladých talentovaných atletů vybojoval stříbrné medaile a po zlatých triumfech z roků 2018 a 2019 tak přidal další výborný výsledek v řadě. V družstvu Škodovky nechyběli účastníci letošního mezistátního utkání překážkář Marek Páník či výškař Jan Štefela a tahounem týmu byl také hostující Roman Baše nebo Jakub Davidík, který letos překonal hned tři juniorské národní rekordy (800 m, 1 000 m a 1 500 m). Kvalitním výkonem se na posledním představení tohoto roku blýskl také diskař Jan Trnka i skokan Matouš Pospíšil.

V letošním roce si bronzový úspěch připsal náš tým žen ve finále extraligy. Junioři přidávají stříbrnou medaili a vše korunovaly žákyně ve finále MČR družstev ziskem zlata.  Škodovka tak ve finálových klaních mistrovství republiky zaznamenala jako jediná v ČR týmové medaile v seniorské, mládežnické i žákovské soutěži. Mít tak slibnou budoucnost v podobě mladých talentů jakou má AK ŠKODA Plzeň se do další sezóny 2021 nelze než opět těšit. Lepší konec sezóny si snad ani nelze přát.


Sdílet