Indiáni utržili devátou porážku v řadě! Do vyřazovacích bojů vstoupí z nejhorší pozice | Sportovní Plzeň

 

 

Indiáni utržili devátou porážku v řadě! Do vyřazovacích bojů vstoupí z nejhorší pozice

Josef Krebs5. 3. 2023


Foto: HC Škoda Plzeň


Plzeňští indiáni vstoupí do vyřazovacích bojů v nehorším možném rozpoložení. V posledním kole základní části prohráli na domácím ledě 3:5 s českobudějovickým Motorem a strašidelnou sérii porážek tak natáhli již na devět utkání. Z plzeňských hráčů se v zápase prosadil pouze Rekonen a dvougólový Mertl.

Škoda nezačala poslední duel základní části vůbec špatně, již po dvanácti vteřinách se prosadil Aleksi Rekonen. Na druhé straně se Motoru podařilo vyrovnat, když si indiáni nešťastně sami srazili do sítě nahození Petra Šenkeříka z levého rohu před bránu. Vrátit rychle vedení mohl svým barvám Jakub Pour, z levého kruhu ale nevyzrál na rameno Hrachoviny. Ten se činil i vzápětí, když po křižné přihrávce vystřelil z levé strany Bitten. Když pak podobně na druhé straně neuspěli Gulaš a později i Dzierkals, odcházelo se do poprvé do kabin smírně.

Prostřední perioda začala pro domácí hned dvojitou pohromou. Bez cizího zavinění se k zemi sesunul Holešinský, který musel být následně za asistence dopraven rovnou do kabiny. Jeho nepříjemnost navíc využil Milan Gulaš, před kterým se otevřel prostor a explzeňský kapitán z osy hřiště zamířil přesně k pravé tyči. Další trefu měl na čepeli Valský, jenž se ocitl sám u levé tyče, jeho bekhend mezi betony ale Pavlát udržel. Na druhé straně zase Hrabík dorážel pokus Zámorského od modré, brankovou síť ale rozvlnil pouze z boku. Lépe si vedl Tomáš Mertl, který v přečíslení tři na jednoho nadvakrát srovnal stav. Do kabin ovšem nakonec přeci jenom odcházeli spokojenější hosté, když zamířil přesně odchovanec Západočechů Filip Přikryl.

I poslední perioda přinesla rychlý gól. Percyho přesilovkové zakončení z osy hřiště na brankovišti doklepl do sítě Zdeněk Doležal. Okamžitou odpověď měl na čepeli Honejsek, který sám před Hrachovinou minul zařízení. Necelých šest minut před třetí sirénou zkusila Škoda hru bez brankáře a hned po čtyřech vteřinách na brankovišti doklepl puk do sítě Tomáš Mertl. Další velké šance ale již indiáni neproměnili, což potrestal těsně před závěrečným hvizdem ranou do prázdné opět Filip Přikryl.


Sdílet