Indiáni se vezou na vítězné vlně, tři body berou i ze zápasu s Motorem - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Indiáni se vezou na vítězné vlně, tři body berou i ze zápasu s Motorem

Josef Krebs4. 12. 2022


foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně vstoupili do druhé poloviny základní části vítězně, když v rámci 26. kola porazili na svém ledě České Budějovice 4:1. Indiáni svému soupeři vrátili porážku z prvního vzájemného duelu letošní sezóny a zapsali si tak pátou výhru v řadě.

Do utkání vstoupili lépe domácí, když se v 6. minutě proháčkoval Tomáš Mertl až před Strmeně, kterého následně překonal střelou pod horní tyčku - 1:0. Škodovku vstřelená branka povzbudila a o pět minut později svůj náskok dokázala navýšit. Západočeši sevřeli svého soupeře během signalizované výhody, Adrián Holešinský vykouzlil fantastickou přihrávku na brankoviště, kde zakončoval Petr Kodýtek - 2:0. Jihočeši vzápětí zahrozili akcí Valského, který se dostal až před brankáře Škody, ten svůj tým ale podržel. 

Na začátku prostřední dvacetiminutovky dokázal Motor snížit na rozdíl jediné trefy. Strnad našel na levém křídle Gulaše, který bekhendem oslovil na pravém kruhu Martina Hanzla a ten z voleje překonal bezmocného Svobodu - 2:1. Za Plzeň zahrozil aktivní Kodýtek, Strmeně u pravé tyče ale nepřekvapil. 

Poslední část odstartoval ranou z pravého kruhu Pech. Plzeň naopak zahrozila v početní výhodě. Nejprve napřáhl na modré čáře Petr Zámorský, neujala se však ani rána Kodýtka z mezikruží. Strmeň podržel svůj tým i proti střele Budíka, kterého skvěle našel na ose hřiště Rekonen, brankář Jihočechů zasáhl bleskově svou vyrážečkou. České Budějovice se před branku Plzně dostávaly sporadicky. Hosté zahrozili pouze rychlý výpadem Dzierkalse, ten z ostrého úhlu mířil na bližší tyč, tu si maskovaný muž ale svědomitě pohlídal. V závěru utkání rozjel rychlou akci Andrián Holešinský, jeho prudkou ránu Strmeň pouze vykopl před sebe, kde byl ve správný čas připravený k dorážce Petr Kodýtek - 3:1. V závěru to zkusili hosté při hře bez brankáře, zkorigovat skóre se jim ovšem nepodařilo. Naopak prázdnou bránu trefil Filip Suchý, který tak pečetil plzeňské vítězství 4:1. Škodovka tak bere popáté v řadě tři body.


Sdílet