Indiáni odvrátili hrozbu konce sezóny! Sérii předkola play-off rozhodne pátý zápas | Sportovní Plzeň

Josef Krebs12. 3. 2023

Hokejisté Plzně zvítězili ve čtvrtém utkání předkola play-off proti Liberci 2:1 po prodloužení, když v 71. minutě rozhodl v přesilové hře Jakub Pour. Série se tak za stavu 2:2 na zápasy vrací zpátky do Liberce, kde se již v úterý rozhodne o tom, který z týmů postoupí do čtvrtfinále.

První větší příležitost utkání měl na hokejce Jakub Pour, jehož zblokovaná střela pomalu mířila za brankovou čáru, puk ale nakonec zastavili spoluhráči hostujícího gólmana. Stejně jako po chvilce, když muž s maskou Liberce neudržel v lapačce ránu Budíka z mezikruží. Když se neujala ani přesilovková rána Rekonena z pravého kruhu, odcházelo se do kabin za bezgólového stavu.

Prostřední dějství načali v rychlém sledu střelami z levého kruhu Rekonen a Holešinský, oba vzdálenější růžek přestřelili. Lépe mířil z mezikruží Schleiss, Kváča dokázal vytěsnit ramenem. Obrovský tlak Západočechů ale pokračoval a nakonec jej ukončil Tomáš Mertl, který sáhl do střely Petra Zámorského - 1:0.

Liberec předvedl ve druhé třetině ojedinělou akci, ale hned ji využil. Oscar Flynn se protáhl ze středního pásma na levý kruh a rozvlnil síť - 1:1.

Třetí dvacetiminutovku načal tvrdou střelou od modré čáry Houdek, Kváča ale udržel kotouč na rameni před dorážejícím Schleissem. Nevedlo se ani Adamcovi, kterého našel mezi kruhy Honejsek, rána z první ale zamířila těsně mimo. V přesilové hře se potom tváří v tvář zjevil Bulíř před Pavlátem, ten ale hřbetem lapačky zachránil svůj tým. Stejně jako po chvilce, když si vychutnal parádním zákrokem pálícího Najmana z pravého kruhu z první po křižné příhře.

Za vyrovnaného stavu následovalo prodloužení, ve kterém se do puku opřel Jakub Pour a poslal sérii zpět do Liberce - 2:1. Páté utkání je na programu v úterý 14. března.