Hrabíkovo vykoupení? Plzeňský útočník figuruje v nominaci národního týmu | Sportovní Plzeň

 

 

Hrabíkovo vykoupení? Plzeňský útočník figuruje v nominaci národního týmu

Josef Krebs7. 12. 2022


Foto: HC Škoda Plzeň

Českou hokejovou reprezentaci čeká druhý turnaj v rámci Euro Hockey Tour v probíhající sezóně. Národní tým se vydá na Swiss Ice Hockey Games 2022 do Švýcarska, které nahradilo v tradičním předvánočním čase vyřazené Rusko. Na středeční tiskové konferenci generální manažer reprezentace odhalil nominaci, plzeňské barvy bude tentokrát reprezentovat Kryštof Hrabík.

Národní tým zahájí turnaj ve čtvrtek 15. prosince utkáním proti Finsku, první duel turnaje odehrají Češi na severu Evropy v Helsinkách. Až následně po zápase se přesunou do země helvétského kříže, konkrétně do města Fribourg. Národní tým tam pak hraje v sobotu 17. prosince s domácím Švýcarskem, akci zakončí den poté duelem proti Švédsku.

Premiérové pozvánky do národního týmu se dočkal Kryštof Hrabík, který před sezónou posílil plzeňské mužstvo ze zámoří. Jeho příchod byl poměrně kontroverzní, během svého působení v Americe se totiž dopustil rasistického incidentu, za který si vysloužil 30 zápasovou stopku. „Samozřejmě jsme o tom věděli, ale bereme to tak, že to má za sebou a svůj trest si odpykal. Věříme, že je tato epizoda již za ním a u nás to z jeho strany bude jen o hokeji," uvedl v létě sportovní manažer indiánů Tomáš Vlasák.

Útočník indiánů nyní splácí důvěru zástupcům hokejové Plzně maximání možnou měrou. V Tipsport extralize prozatím prožívá vynikající sezónu. Po polovině základní části má na kontě 19 kanadských bodů za šest tref a třináct asistencí. "K nominaci do reprezentace moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí," uvedl na svých oficiálních stránkách západočeský klub. 


Sdílet