Fotbalisté Plzně otočili zápas ve Zlíně | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně otočili zápas ve Zlíně

Marie Osvaldová5. 3. 2022

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve 24. kole Fortuna ligy na hřišti Zlína 2:1. A to přesto, že od 13. minuty prohrávali, když si vstřelil vlastní gól Kaša. Ještě v první půli srovnal Jean David Beauguel a v 50. minutě zajistil zisk tří bodů pro Viktorii z pokutového kopu Tomáš Chorý.

Hned z prvního náznaku šli domácí do vedení, po akci Youby Dramého si nešťastným způsobem srazil míč do vlastní brány Filip Kaša. Ševci byli i nadále aktivnější. Jakub Janetzký našel parádní uličkou úplně volného Roberta Hrubého, kterého skvěle vychytal Jindřich Staněk. Plzeňský gólman si následně poradil také se skákavou střelou Dramého. Viktoriáni se pořádně ukázali až před koncem poločasu, ale byl z toho okamžitě gól. Lukáš Kalvach vyslal výborný centr na Filipa Kašu, jehož hlava zamířila do břevna. Na odražený balon ale perfektně zareagoval Jean-David Beauguel a plzeňský ostrostřelec srovnal stav utkání. A záhy mohl přijít obrat. Beauguel tentokrát parádní patičkou uvolnil Jana Sýkoru, jenže ten v tutovce nevyzrál na Mateje Rakovana. Do kabin se tak šlo za nerozhodného výsledku.

Otočka přišla krátce po začátku druhé půle, Dramé zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Tomáš Chorý, jenž věnoval svou gólovou oslavu čerstvě narozené dcerce Lindě. Na druhé si další úspěšný zákrok připsal Staněk proti střele Hrubého z volného přímého kopu. Červenomodří tak nakonec zvrátili nepříznivý vývoj duelu a po výhře 2:1 ukořistili další tři důležité body do vyrovnaného čela tabulky.