Festival Dej více Plzni propojí generace. Spejbl a Hurvínek v Plzni vystoupí k výročí narození Josefa Skupy | Sportovní Plzeň

 

 

Festival Dej více Plzni propojí generace. Spejbl a Hurvínek v Plzni vystoupí k výročí narození Josefa Skupy

Plzeň15. 8. 2022Město Plzeň se aktivně připojilo k oslavám narození loutkáře Josefa Skupy. Například v loňském roce na Sportmanii Plzeň odtajnilo Zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka. Ten byl otevřen na podzim loňského roku a těší se velkému zájmu veřejnosti. „I letos se při Sportmanii Plzeň vrátíme k odkazu Josefa Skupy, který se narodil před 130 lety.“ prozradil za pořadatele akce Přemysl Švarc, vedoucí odboru sportu Magistrátu města Plzně. Město Plzeň participuje na mnoha dalších akcích, které se zde pořádají, například Festival Dej více Plzni.

Nádvoří Plzeňského Prazdroje se 6. a 15. září 2022 stane dějištěm jeho prvního ročníku. Na jeho jevišti se vystřídají umělci, kteří mají fanoušky ve všech generacích.

Kromě kulturního programu zaostřuje festival i na téma setkávání generací. Proto představí také projekty mezigeneračního centra TOTEM.

V úterý 6. září odpoledne odehraje v pivovaru Divadlo Spejbla a Hurvínka představení speciálně připravené pro letní scénu: Hurvínek a nezvaný host. Večer se v pak Plzni poprvé představí ostravské duo Jiří Krhut a Štěpán Kozub s písničkami (nejen) z alba Prásknu bičem. A samozřejmě se svým svérázným humorem.

Čtvrteční večer 15. září bude patřit Marii Rottrové a dětskému pěveckému sboru Andílci. „V úvodu představíme TOTEMové mezigenerační projekty a projekt S Andílky tančí celá rodina, tančí celá země. Rádi bychom lidem předvedli, že umění může být tím, co propojuje generace,” říká ředitelka TOTEMu Vlasta Faiferlíková.

„Spojili jsme síly s pořadatelem festivalu, Nadačním fondem maléDivy, a s Plzeňským Prazdrojem, abychom do Plzně přivedli zajímavé hosty. A také chceme připomenout, že TOTEM už 23 let pomáhá, kde je třeba, a že bez podpory veřejnosti a sponzorů se neziskovky našeho typu neobejdou,” říká Lenka Kropáčová z oddělení PR a dárcovství. Po úspěšném uvedení kulturního projektu Dej Více Praze v loňském roce vznikl letos Dej Více Plzni. DejVíceFest jsou festivaly s dobročinným přesahem, které propagují, podporují a propojují neziskové organizace s dalšími donátory.

„Podpořit TOTEM můžete nejen zakoupením festivalových vstupenek na portálu Plzeňská vstupenka, ale i finančním darem. Pomáhejte spolu s námi!” vyzývá Lenka Kropáčová. Na mezigenerační činnost centra TOTEM je zaměřený i aktuální dárcovský projekt na portálu Darujme.cz


Sdílet