Brankářka DHC Michaela Malá se nečekaně dostala na mistrovství světa | Sportovní Plzeň

 

 

Brankářka DHC Michaela Malá se nečekaně dostala na mistrovství světa

Radek Kučera7. 12. 2021


Zdroj: DHC Plzeň

Byla to akce kulový blesk. S juniorskou reprezentací mladá házenkářská gólmanka Michaela Malá absolvovala na konci listopadu mezinárodní turnaj O štít města Chebu. S týmem trénovala v Kynžvartu, po turnaji si mladé Češky ještě užívaly relaxační pobyt v Mariánských Lázních. Večer na hotelu ale talentovanou brankářku DHC Plzeň zaskočil večerní telefonát: Pojedeš na mistrovství světa žen do Španělska!

"Neměla jsem ani čas rozmýšlet nad tím, jestli pojedu nebo ne," popisovala pak s úsměvem osmnáctiletá Malá. V nominaci na poslední chvíli nahradila Hanu Mučkovou, které cestu do Pyrenejí zhatily zdravotní komplikace. Malá se tak stala pátou hráčkou na světovém šampionátu, která má vazbu na Plzeň. Odchovankyněmi místních klubů DHC či HC jsou spojky Markéta Jeřábková, Julie Franková a křídelnice Dominika Zachová, v interligovém týmu DHC Plzeň je pak parťačkou Malé další gólmanka Karin Řezáčová.

Zkuste popsat, jak jste se vlastně dozvěděla o nečekané nominaci?
Byla jsem ještě na soustředění s juniorkami. Už jsme se chystaly jít spát, trenér mi ale zavolal v noci na pokoj, že mám dojít k němu patro. Tam už na mě čekal realizační tým, řekli mi, že mi to zítra (v úterý 30. listopadu) letí do Španělska, ať se sbalím. Vysvětlili jsme si situaci a začala jsem si připravovat kufry, i když jsem byla pěkně překvapená.

Bylo toho hodně k bleskovému zařizování?
Určitě, byla jsem hodně zaskočená tím, že mám druhý den odjíždět. Spíš jsem ale v sobě řešila, co se stalo Hance Mučkové a aby všechno bylo v pohodě. Pak jsem začala přemýšlet, jak si mám zařídit školu, jsem totiž v maturitním ročníku. Hned druhý den už jsem byla na cestě a bylo to tak rychlé, že se dlouho moje mysl nesrovnala s tím, že jsem na světovém šampionátu.

Jaká byla cesta na letiště z Kynžvartu?
Večer jsem si sbalila věci a šla spát. Ráno jsem ještě s juniorkou posnídala, místo tréninku už jsem ale přejela autem s členem realizačního týmu do Chebu. Pak jsem jela rovnou do Prahy na PCR test, pobrali jsme věci, co měly letět s námi a vystoupila jsem na letišti. Až tam jsem se připojila k holkám. Přijde mi hrozně zvláštní, že jsem byla jeden den v Kynžvartu a druhý už ve Španělsku. Beru to jako velkou příležitost, jen tak někomu se nepovede ze dne na den odletět na mistrovství světa.

Co na tuhle téměř bojovou akci říkali rodiče a jak reagovali ve škole?
Rodičům jsem volala už v noci, zaskočilo je to, už spali. Volali mi pak zpátky ráno, jestli to tak opravdu je (smích). Ale byli šťastní, drží mi palce, kamarádi také. Počítala jsem původně s tím, že kvůli soustředění a turnaji v Chebu ve škole budu chybět dva týdny. Učitelé byli ale v pohodě, říkala jsem jim, že za určitých okolností můžu chybět celý měsíc... Trenéři volali přímo paní ředitelce naší školy a chytli den, kdy měla dobrou náladu. Všichni se báli, abych to všechno zvládla.

Kamarádky alespoň přeposílají do Španělska úkoly?
Jo, hned jsem jim psala, aby mi posílaly sešity. A paní ředitelka a třídní učitelky vzkázaly, že jsou za mě rády za příležitost a drží mi palce.

Jasnou jedničkou českého týmu je Petra Kudláčková, dvojkou vaše klubová spoluhráčka z Plzně Karin Řezáčová. Vy jste byla smířená s rolí trojky?
S tím jsem počítala. Jsem hlavně hodně ráda, že díky Karin mám v týmu někoho, o kom vím, že mě podpoří. S Karin jsme si v Plzni hodně lidsky sedly, obohacujeme se vzájemně.


Sdílet