Znovu o milion dolarů. Martina Jindrová se těší na další sezonu v kleci | Sportovní Plzeň

 

 

Znovu o milion dolarů. Martina Jindrová se těší na další sezonu v kleci

Radek Kučera28. 3. 2023


ilustrační. Foto: M. Osvaldová


Podruhé se zapojí do pyramidy organizace PFL, podruhé se plzeňská bojovnice MMA Martina Jindrová zapojí do souboje, jehož vítězka získá prémii milion dolarů! Loni dokázala postoupit až do semifinále, ve kterém prohrála s dvojnásobnou olympijskou vítězkou v judu Kaylou Harrisonovou z USA. Teď se přesunula do pérové váhy a 7. dubna se v Las Vegas utká v prvním kole s Američankou Amber Leibrockovou.

"Pečlivě se připravuji. Čeká mě velmi těžký zápas, ale věřím si. Startuji totiž opět ve své přirozené váhové kategorii do 65,7 kilogramu. Mým cílem je dostat se do finále a ideálně v něm zvítězit, když už tam budu," plánovala dvaatřicetiletá Martina Jindrová, jinak velká fanynka fotbalové Viktorie Plzeň.

Začátkem roku jste se připravovala v Thajsku, jaké to bylo?
Odletěla jsem tam nejprve s přítelem a dali jsme si týdenní dovolenou. Poté jsem se přemístila do Phuketu do Tiger Muay Tahi. Je to jedno z nejznámějších zařízení pro trénink smíšených bojových sportů, trénuje tam úplná špička MMA. Připravovala jsem se po boku hvězd UFC jako Chamzat Čimajev nebo Rafael Fiziev. Byla radost vedle nich trénovat nebo je jen pozorovat. Myslím, že jsem tam získala spoustu zkušeností.

Čeká vás už druhá sezona v turnaji PFL. Už se cítíte ostřílenější?
Taková nervozita jako před rokem už to určitě nebude. Udělala jsem také jednu novinku, začala spolupracovat se sportovním koučem Janem Mühlfeitem. Věřím, že i tahle věc mi pomůže. Budu hlavou víc v pohodě, i proto doufám v ještě lepší umístění. Pomohl mi v tom, že se asi tolik nezabývám minulostí. Nepřemýšlím nad tím, že se mi zápas nepovedl, soustředím se na současný okamžik. Tady a teď.

Oproti loňskému roku jste také snižovala váhu na šedesát šest kilogramů. Je to velký?
Loni byla sedmdesát... Na té současné váze jsem začínala a dělala zápasy v MMA i v kickboxu. Sedí mi, vyhovuje. Loni jsem shazovala tři, čtyři kila, letos to bude možná osm. Ale moje soupeřky shazovaly dvanáct a druhý den stihly váhu nabrat zpátky, v zápase tak měly silovou převahu. Teď to bude vyrovnanější, což beru jako výhodu.

Už víte, kdo bude vaší první soupeřkou. S čím do zápasu půjdete?
Proti mě bude stát Amber Leibrock, veteránka z amerického Bellatornu. Měří 183 centimetrů, má výškovou převahu, je o jedenáct centimetrů vyšší.  Vždycky jsem měla taktiku udržet se proti soupeřkám v postoji, tady budu muset vzdálenost zkracovat. Tím pádem bude víc hrozit, že by mě mohla hodit na zem, což s trenéry úplně nechceme. Bude to těžší, ale taktiku máme vymyšlenou. Věřím, že vyhraji.

Studovala jste pečlivě její předchozí souboje v kleci?
U ní je to těžké, má všechny ukončení hned v prvním kole. Tři prohry, tři výhry. Z toho se moc studovat nedá, z těch starších se také nedá vycházet. Můžu koukat na tréninky, které dává na Instagram. Ale tam profíci věci, které používají v zápasech nedávají. Takže u videa jsem moc času nestrávila, je to zbytečné.

Systém turnaje je stejný jako v loňském roce?

Ano. V turnaji je nás deset. Oproti loňsku jsem si smlouvu nemusela vybojovat, automaticky jsem se dostala do té desítky. Každá máme před sebou dva zápasy, které určuje prezident organizace Ray Sefo. Pak se sestaví žebříček, bodově ohodnocený podle toho, jak jsme v prvních zápasech dopadly. Čím dřív se ukončí, tím více bodů se uděluje. Nejlepší čtyři bojovnice postupují do semifinále.

Kdy odlétáte do Ameriky?
Odlétáme 2. dubna. Zápase je 7. dubna, budu mít pět dnů na to srovnat se s časovým posunem, což je dostačující. Těším se. Mým cílem v turnaji je zopakovat minimálně loňský rok, kdy jsem byla v semifinále. Nasbírala jsem od té doby hodně zkušeností a letos se cítím ještě lépe. Chci se dostat do finále a ideálně v něm zvítězit.


Sdílet