Kwak Czech O-Tour započala novou sezónu | Sportovní Plzeň

 

 

Kwak Czech O-Tour započala novou sezónu

Radek Kučera4. 4. 2023U Ejpovické vodní nádrže se během prvního dubnového víkendu sjelo na tisíc orientačních běžců ze všech koutů republiky i ze zahraničí. Déšť ani bláto závodníky neodradily a pořádné dobrodružství v přírodě si všichni užili.

Kwak Czech Orienteering Tour je historicky prvním seriálem závodů v orientačním běhu pro veřejnost. Loňský první ročník slavil úspěch a ten letošní nasadil laťku ještě výše.

Na první část seriálu, která měla centrum v golfovém resortu Dýšina, připravili pořadatelé hned tři závody. V sobotu čekala závodníky krátká trať vyšperkovaná účastí českého reprezentačního týmu, který měl tento závod jako nominační pro Světový pohár v Norsku. A vítězové elitních kategorií Vendula Horčičková a Tomáš Křivda, oba reprezentanti, ukázali zkraje sezóny skvělou formu. Po setmění se vydala stovka odvážlivců poměřit síly se soupeři do lesa v rámci doprovodného nočního závodu. Nedělní tratě byly delší a podle parametrů i náročnější, ale les byl o poznání průběžnější, ubylo „hustníků“ a závodníci probíhali cílovou čarou s úsměvy na tváři.

Vítězové všech kategorií se mohli těšit z krásných dřevěných medailí s motivem Czech O-Tour. „Orienťák je sport pro všechny, pro děti, pro dospělé a třeba i pro ty, kteří běhání moc nedají, ale chtěli by sportovat v přírodě,“ přibližuje organizátor Matěj Burda. V takovém duchu se zjevně nese i letošní ročník Czech O-Tour. Víkend tak byl kromě závodů nabitý dalším programem —pro všechny zájemce byl připraven orienťácký labyrint, testování běžeckých bot a také bazar sportovního vybavení, který sklidil velký úspěch, dokreslil udržitelnou linku akce a závodníci se již těší na bazárek na dalších závodech.

Celý víkend doprovázelo deštivé počasí a bláta bylo všude opravdu požehnaně. Pořadatelé museli dokonce v aréně závodů vybudovat mobilní chodníček, aby se dalo alespoň na některých místech vyhnout blátu a hlubokým kalužím. Ale orienťáci jsou na drsné podmínky zvyklí. „Tady je to z bláta do louže,“ vtipkoval jeden ze závodníků v cíli.

Seriál KWAK Czech Orienteering Tour bude pokračovat spolu se závody Světového poháru v České Lípě 3.—6. srpna 2023.

(autoři fotografií Tomáš Bubela, Jiří Čech)
Další foto k dispozici zde: https://o-tour.cz/media/foto-video/


Sdílet