Ztratí Plzeň nejlepšího střelce? Stát se může cokoli, připouští kouč Bílek

Marie Osvaldová4. 1. 2022


Foto: FCVP

Zůstane klíčový útočník Jean David Beaugel dál součástí plzeňského kádru? Ještě stále to není jisté. Hráč totiž stále nepodepsal s Viktorií smlouvu, která mu vyprší už po této sezóně. A v případě dobré nabídky je vedení Západočechů připraveno svého snajpra prodat ještě před začátkem jarní části. "Stát se může cokoli. Ale byla by to obrovská komplikace," připustil trenér Michal Bílek.

Můžete říci, v jakém stavu jste našel kádr po zimní přestávce?
Kádr je zdravotně v pořádku, Honza Kopic potřebuje ještě asi deset dní, Venca Míka se také dostává ještě do kondice. Pouze Ondřej Pachlopník je dlouhodobě zraněný.

Jak u Václava Míky probíhá návrat? Figuruje ve vašich plánech na jaro?
Dneska absolvoval fyzické testy, dává se do kupy. Ale zapojí se tak někdy v únoru, pak se rozhodneme, jak s ním naložíme. Bude pro něj důležité, aby pravidelně nastupoval.

Změn v týmu bylo po úspěšném podzimu málo. Dá se vyvozovat, že jste spokojení?
Podzim jsme poměrně zvládli, tým je kvalitní a dostatečně široký. Nevylučujeme změny, ale nějaký velký pohyb v kádru nebude.

Jak hráče ovlivňuje chystaný prodej?
Myslím si, že to na nás nemá vliv, jde to kolem nás. Mám informace od majitele, jak to probíhá, ale naší práce se to nedotýká.

Fanoušky asi hodně zajímá, jak vypadá situace kolem Jeana Davida Beauguela?
S Bogym jsem mluvil, mám velký zájem, aby tu pokračoval. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet.

Pracujete s variantou, že by odešel už teď v polovině sezóny?
Velkou radost bych neměl, je to náš důležitý hráč, odváděl velmi dobrou práci. Byl by to velký zásah do týmu. Nevylučuju ale nic, může se stát cokoli.

Máte v kádru jen dva útočníky, a to právě včetně Beauguela. Nechtěl jste vy osobně posílit právě tento post?
Bavili jsme se s majitelem klubu o tomto postu, ještě uvidíme. Přestupní termín je dlouhý.

Máte vytipovaný nějaký okruh hráčů?
Vzhledem k tomu, že nevíme, jaká situace bude kolem Beauguela, hledáme potenciální nové hráče. Máme vytipované hráče z Čech i ze zahraničí.

Přitom blízko byl příchod Petra Pejši, který s vámi trénoval..
Zranil se, bude mimo delší dobu. Je to velká smůla.

Je podle vás ještě nějaký post, který může být trochu problematický?
V tuto chvíli je kádr poměrně dostatečný. Poradíme si na všech postech, musela by přijít nějaká velká nepříjemnost, abychom se dostali do problémů. Na to, že hrajeme jen ligu, by to mělo stačit.

Čekali jste sami, že budete tak úspěšní, mění to nějak očekávání od jara?
V úvodu jsme nepočítali s tím, že získáme tolik bodů, že se nám podzim povede tak, jak se povedl. Na druhou stranu se mužstvo dalo dohromady, hráli jsme dobře, pozorně z defenzivy. Mužstvo si sedlo a pak přicházely dobré výsledky. Je to ale podle mě zasloužené. Chceme se nahoře držet co nejdéle. Hrozně důležitý bude začátek jara.

 


Sdílet