Startuje atletická halová sezóna - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Startuje atletická halová sezóna

Plzeň22. 1. 2021


Atlety ŠKODY Plzeň čeká první halový mítink. Po napjatém čekání dostala zelenou i atletická halová sezóna, jejíž první závod se bude konat již tuto sobotu 23. 1.

Klasické atletické mítinky pro letošní rok nahradí z důvodu vládních nařízení série několika závodů pod názvem Halová atletická liga. Na prvním kole této zbrusu nové soutěže, která se uskuteční v pražské Stromovce, nebudou chybět ani vybraní závodníci AK ŠKODY Plzeň. V koulařském sektoru se proti sobě a zejména soupeřům postaví Jakub a Michal Forejtovi. Tato hvězdná diskařská dvojčata jistě budou chtít ukázat všem svoji formu i v halové sezóně.

Foto: Adolf Horsinka

V soutěži trojskokanek uvidíme v modrobílém dresu juniorskou národní rekordmanku Lindu Suchou. Tato talentovaná mladá závodnice se pyšní mistrovskými tituly v trojskoku a skoku dalekém z letní sezóny 2020, a to jak v juniorské, tak seniorské kategorii. Linda bude chtít hned při svém prvním startu sezóny atakovat svůj osobní rekord, který má hodnotu 13,65m, a přiblížit se tak další vysněné metě. Tou je nový český halový rekord do 22 let, jehož držitelkou je česká legenda této disciplíny Šárka Kašpárková výkonem 13,81m.

Na netradiční trati 300 m, která se ovšem započítává do olympijského rankingu pro nominaci na OH, se představí Tereza Petržilková a Tereza Jonášová. Obě západočeské závodnice čekají soupeřky zvučných jmen. Petržilková jako jedna z nejlepších čtvrtkařek v zemi, která se díky svým vynikajícím výkonům představila i na MS v Dauhá, poměří síly s Martinou Hofmanovou (USK Praha) a talentovanou Ladou Vondrovou (USK Praha). Dojde tam na opětovný střet nejlepších čtvrtkařek jako tomu bylo na letním šampionátu v Plzni v loňském roce. Oproti tomu Tereza Jonášová, jejíž dominantní disciplínou je 400 m překážek, se postaví proti Nikoletě Jíchové (TJ Dukla Praha) a Barboře Šplechtnové (Olymp Praha). Všechny tři závodnice získaly dohromady 5 mistrovských medailí v loňském roce, a tak i zde se čeká urputný a napínavý souboj. Svůj první velký závod mezi seniory si vyzkouší mladičký Jakub Peterka. Tento teprve šestnáctiletý talent v sobě skrývá obrovský potenciál, který bude moci ukázat tento víkend v soutěži dálkařů.

Startuje tak atletická sezóna, která bude kvůli opatřením velice netradiční, bez fanoušků a výrazně zkrácená. Ani tak plzeňští atleti neslevují ze svých cílů a plánů.


Sdílet