Viktorii se vzdaluje čelo tabulky. Porážku s Bohemians neodvrátil ani premiérový střelec | Sportovní Plzeň

 

 

Viktorii se vzdaluje čelo tabulky. Porážku s Bohemians neodvrátil ani premiérový střelec

Josef Krebs19. 3. 2023


Foto: FC Viktoria Plzeň


Viktoriáni po porážce se Slavií ztratili body i s dalším vršovickým klubem, tentokráte nestačili doma na Bohemians Praha 1905. Při porážce 1:2 se poprvé v červenomodrém dresu trefil Matěj Vydra. Klokani dohrávali od 82. minutě v deseti hráčích, navzdory tomu ale dokázali vstřelit rozdílový gól po standartní situaci. Západočeši tak na vedoucí příčku ztrácí již pět bodů.

V utkání se jako první radovali červenomodří, když ve 27. minutě posunul Jan Sýkora z první na Matěje Vydru a ten otevřel svůj střelecký účet v plzeňských barvách. Svěřenci trenéra Michala Bílka ovládli první poločas herně i výsledkově, a tak šli do kabin se zaslouženým vedením.

To se ale rozplynulo hned začátkem druhé půle – a šlo o extrémně smolnou branku. Michal Beran si na levé straně vyměnil balon s Martinem Hálou, který ještě předal Adamu Kadlecovi, jehož střela se odrazila do Lukáše Hejdy, od něho ještě do zad Tomáše Chorého a následně až do brány Jindřicha Staňka.

Západočeši měli i poté obrovskou smůlu. Lukáš Hejda posadil přesný centr na hlavu Tomáše Chorého, jenž napálil tyč, z následné dorážky netrefil prázdnou bránu Matěj Vydra. Na druhé straně měli tisíciprocentní příležitost klokani, když se dostali do úniku dva na jednoho, ale zakončující Václav Drchal trestuhodně přestřelil.

Vršovický celek sice závěr zápasu dohrával o deseti, ale i tak se dostal do vedení. Standardní situace Jana Kovaříka propadla až na malé vápno, kde Staněk neodhadl svůj výběh a Daniel Köstl zasunul míč do prázdné brány. Viktoriáni tak nezvládli utkání s Pražany, kterým doma podlehli 1:2.


Sdílet