Viktoria vstoupila do nového roku vítězně. V sestavě chyběl zraněný Kliment | Sportovní Plzeň

 

 

Viktoria vstoupila do nového roku vítězně. V sestavě chyběl zraněný Kliment

Josef Krebs4. 1. 2023


Foto: FC Viktoria Plzeň


V rámci zimní přípravy se Viktoriáni střetli v Luční ulici s divizním Petřínem. Po brankách Kopice, Chorého a Kronuse nakonec zvítězili 3:1. Kaňkou je zranění obránce Radima Řezníka, Jan Kliment pro změnu do utkání vůbec nezasáhl. Devětadvacetiletý útočník si v tréninku poranil kotník a reálně hrozí, že nestihne začátek sezóny.

Trenér Viktorie Michal Bílek vyslal do základní sestavy dvě nové tváře – Romana Květa a gólmana Adama Zadražila. První jmenovaný si odbyl i premiéru s kapitánskou páskou, což bývá u nováčků tradice. Na hřišti pak strávil úvodních 45 minut, Zadražil pak odchytal celé utkání.

Viktoriáni vstoupili do utkání aktivně a poprvé se jim podařilo prosadit v 15. minutě, kdy Tomáš Chorý výborně poslal rozběhnutého Kopice do samostatného úniku, ten se nemýlil, a stal se tak prvním střelcem Viktorie v novém roce 2023. O deset minut později se role otočily a přihrávkou po zemi našel Jan Kopic Tomáše Chorého, jenž vsítil druhý gól Viktorie.

Hosté z Petřína se prezentovali bojovným výkonem a po trefě Demetera se dokonce dočkali snížení na 2:1. Ve druhé půli se na hřišti objevila většina nových hráčů, šanci dostali i mladíci z béčka. Přes čtyři stovky diváků viděli třetí branku domácího týmu, když se premiérově za áčko prosadil Adam Kronus. Do střelecké listiny se zapsal povedenou trefou, která se otřela o tyč.

V dalším přípravném utkání vyzve Viktorka v sobotu ligové Pardubice. Zápas začíná v 10:30.


Sdílet