Viktoria odčinila pohárovou blamáž, v utkání s Baníkem protáhla ligovou sérii neporazitelnosti | Sportovní Plzeň

Josef Krebs22. 10. 2022

V rámci 13. kola fotbalové FORTUNA:Ligy přivítali plzeňští fotbalisté ve Štruncových sadech Baník Ostrava. Viktoria v utkání předvedla kvalitní výkon a vysokou produktivitu. Po vítězství 3:1 tak zůstávají všechny body na západě Čech. Jedinou výraznou kaňkou na vítězství svěřenců trenéra Michala Bílka je zranění útočníka Jana Klimenta, který musel střídat už v prvním poločase.

Západočeši mohli jít do vedení hned v úvodních minutách, když Jan Kliment po přihrávce Adama Vlkanovy trefil pouze tyč. Po osmi minutách už ale šla Plzeň do vedení. Jan Kliment založil útočnou akci, kdy posunul míč na Tomáše Chorého. Ten vypálil jen do Jana Laštůvky, jenže gólman Baníku balon neudržel a Lukáš Kalvach skóroval do odkryté brány - 1:0 pro Plzeň.

Ostravané mohli téměř okamžitě vyrovnat. Kuzmanovič poslal milimetrový centr na Ladislava Almásiho, jehož povedenou hlavičku ještě lépe vyrazil Jindřich Staněk na roh. Ve 20. minutě už to bylo o dva góly, Milan Havel skvostně nahrál před prázdnou bránu Janu Klimentovi, který chladnokrevně zakončil.

Po hodině hry Baník zdramatizoval zápas. Po několika odrazech v malém vápně dopravil míč do sítě Almási - 2:1. Za pár vteřin měli viktoriáni možnost opět odskočit na dvougólový rozdíl, Laštůvka ale vynikajícím způsobem zachytil střelu Chorého. Po následném rohovém kopu Kalvacha jen těsně mimo hlavičkoval i kapitán Hejda.

V 78. minutě se Plzeňané prosadili potřetí. Erik Jirka z pravé strany fantasticky předložil míč Jhonu Mosquerovi, který se nemýlil - 3:1. Tímto výsledkem utkání také skončilo. Fotbalisté Viktorie tak prodložili svou sérii neporazitelnosti na ligových trávnících už na 34 zápasů.