Viktoria musí skousnout druhou jarní porážku. Ze Slovácka se vrací bez bodu | Sportovní Plzeň

 

 

Viktoria musí skousnout druhou jarní porážku. Ze Slovácka se vrací bez bodu

Josef Krebs19. 2. 2023


Foto: FC Viktoria Plzeň

Plzeňská Viktoria nezvládla duel na půdě čtvrtého Slovácka, kterému podlehla 2:0. Podruhé na jaře tak červenomodří přišli o všechny body. Za fotbalisty z Uherského Hradiště se gólově prosadili Vlastimil Daníček a Milan Petržela.

Úvodní zákrok v utkání si připsal Jindřich Staněk, když vyrazil střelu Filipa Vechety. Slovácko mělo na svědomí i další šanci, po rohu napálil Petr Reinberk hlavou břevno. Do třetice už se domácí radovali. Centr Marka Havlíka se po několika odrazech dostal až za vápno k nohám Vlastimila Daníčka, který střelou z voleje otevřel skóre. 

Západočeši mohli vyrovnat po standardní situaci, kdy si balon našel Jan Kopic, Filip Nguyen ale předvedl dobrý zákrok. Před koncem poločasu se mohl podruhé v zápase radovat Daníček, jeho střelu bodlem tentokrát Staněk nepustil za svá záda. 

Po hodině hry se Slovácko dostalo již do dvougólového vedení. Bývalý dlouholetý viktorián Milan Petržela svým sólem překvapil jak Milana Havla, tak Jindřicha Staňka na přední tyči. Po dobré práci Rafia Durosinmiho mohl Plzeň vrátit do duelu Erik Jirka, který ale v dobré pozici minul bránu.

Vstřelit gól se v samotném závěru nepovedlo ani po rohovém kopu Romana Květa. Plzeňané tak v neděli odpoledne prohráli na Slovácku 2:0..


Sdílet