Trojboj se Zubřím, díl první. Chceme vyhrát, hlásí před domácím utkáním plzeňští házenkáři | Sportovní Plzeň

 

 

Trojboj se Zubřím, díl první. Chceme vyhrát, hlásí před domácím utkáním plzeňští házenkáři

Marie Osvaldová13. 11. 2021


ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje


Hned třikrát v průběhu necelého měsíce se házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje utkají se Zubřím. První ze zápasů je na programu v 10. kole extraligy v neděli od 10.30 hodin v městské hale na Slovanech.

"Dá se říct, že naskočíme do play-off módu. Ale momentálně se soustředíme na extraligový zápas, rádi bychom si před pohárem vybudovali soupeřův respekt," prohlásil jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl, i když si dobře uvědomuje kvality soupeře. Ten v extralize zatím jen dvakrát prohrál a drží třetí příčku, hned za finalisty posledního ročníků mistrovským Talentem a stříbrnou Karvinou. "Zubří je silný soupeř a od začátku extraligy prokazuje svoje kvality, má náš respekt. Nicméně my chceme vyhrát," potvrdil kouč Talent týmu Plzeňského kraje a poodhalil silné stránky nedělního soupeře. "Mladí jako Mořkovský, Havran a další získali zkušenosti, vhodně je doplňují Mičkal a na křídle reprezentant Jurka, z Francie se vrátil další zkušený hráč Mika. Navíc má Zubří velmi kvalitní brankáře Šimona Mizeru nebo zkušeného Malinu. Ten tým je dobře poskládaný a myslím si, že bude nebezpečnější než minulou sezonu," prorokoval Petr Štochl, který přiznal, že chybět mu bude na rozehrávce Michal Tonar.

"Chceme si u soupeře, s nímž pak hrajeme i v evropském poháru, sjednat respekt. Hned v prvním utkání jim dát najevo, že to s námi nebudou mít jednoduché ani v poháru. Že jsme to my, kdo chceme postoupit. Zubří má v týmu řadu mladých kluků, minulá sezona jim pomohla, hráli každý zápas skoro šedesát minut, nabrali zkušenosti. My se musíme se soustředit na sebe, podat stoprocentní výkon. Věřím, že to bude stačit," doplnil plzeňského kouče pivot David Režnický.

Další dvě utkání sehraje Talent tým Plzeňského kraje se Zubřím ve 3. kole Evropského poháru EHF, první je na programu 28. listopadu v Plzni a odveta v Zubří pak 4. prosince.


Sdílet