Tenisová máma získala při své rozlučce titul. Nemohla jsem si přát lepší konec, tvrdila Strýcová | Sportovní Plzeň

 

 

Tenisová máma získala při své rozlučce titul. Nemohla jsem si přát lepší konec, tvrdila Strýcová

Marie Osvaldová17. 7. 2023


Zdroj foto: B. Strýcová


Rozlučkové turné po narození syna Vincenta, jaké si vysnila asi jen v nejtajnějších snech, prožila plzeňská rodačka Barbora Strýcová na letošním Wimbledonu. Sedmatřicetiletá tenistka společně se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu ovládla stejně jako v roce 2019 čtyřhru. Belgicko-australský pár Elise Mertensová, Storm Hunterová přemohly 7:5, 6:4.

Do finále vstoupily lépe nasazené trojky Mertensová a Hunterová, které v průběhu turnaje neztratily jedinou sadu, když se dostaly do vedení 2:0. Strýcová se Sie Šu-wej ale zvládly okamžitě dorovnat a o osudu prvního setu nakonec rozhodla až dvanáctá hra. Za stavu 6:5 pro česko-tchajwanský pár Mertensová s Hunterovou selhaly v dramatické a dlouhé hře na podání.

Druhý set naopak ve svém začátku vyšel lépe Strýcové se Sie Šu-wej, které se dostaly do vedení 3:1. Nakonec ale definitivně o osudu zápasu rozhodla jediná hra poté, co si Strýcová se svou deblovou partnerkou za stavu 5:4 na příjmu vypracovala dva mečboly. Když česko-tchajwanská dvojice po 112 minutách proměnila druhý mečbol, nastala naprosto zasloužená euforie dvou tenisových veteránek.

S parťačkou z Tchaj-wanu navázaly na společný titul z Wimbledonu 2019. Tehdy ale byly na vrcholu svých sil, teď jde o mnohem nečekanější triumf. Sedmatřicetiletá Češka se letos vrátila na kurty pro rozlučkové turné. Představí se ještě na srpnovém turnaji v Praze, kariéru chce definitivně uzavřít na US Open. "Pro mě je tenhle titul ještě o něco výjimečnější než ten první. Já si momentálně nemůžu přát lepší konec. Zažívám emoční bombu. Chci poděkovat Sie Šu-wej za velkou podporu, ty dva týdny jsem si neskutečně užila. Wimbledon je můj nejmilovanější turnaj,“ uvedla Strýcová v rozhovoru krátce po zápase.

 


Sdílet