Trenér Horváth bez angažmá dlouho nezůstal. Po osmi letech znovu převezme Domažlice | Sportovní Plzeň

 

 

Trenér Horváth bez angažmá dlouho nezůstal. Po osmi letech znovu převezme Domažlice

Josef Krebs27. 6. 2023


Foto: TJ Jiskra Domažlice


Po konci na lavičce Viktorie Plzeň povede osmačtyřicetiletý Pavel Horváth fotbalisty Jiskry Domažlice v ČFL. Ve třetiligovém klubu, kde před osmi lety odstartoval svou trenérskou kariéru, přijal výzvu postoupit s týmem do druhé ligy.

„Cítím se tady jako doma. Začínal jsem tady trenérskou kariéru. Něco jsem za tu dobu zvládl navnímat od zkušenějších kolegů, něco zkusil sám v Sokolově, Příbrami a plzeňském béčku,“ sdělil novinářům na pondělní tiskové konferenci, kde ho Domažlice oficiálně představily jako nového trenéra.

Na konci jara Pavel Horváth skončil na lavičce Plzně jako součást realizačního týmu Michala Bílka. „S Michalem Bílkem jsem prožil vrchol trenérské kariéry, v pozici asistenta jsem snad také měl podíl na tom, co se nám povedlo. Vyhráli jsme ligu a postoupili do Ligy mistrů. V Domažlicích jsem dostal nabídku převzít mužstvo po Pavlu Vaiglovi, který tady za šest let odvedl skvělou práci korunovanou výhrou ve skupině ČFL,“ uvedl.

„Všichni jsme ho milovali jako hráče a věříme mu i jako trenérovi. Baví nás jeho fotbalová filozofie, chceme hrát útočný fotbal, aby se líbil divákům. Pavel tohle uznával jako hráč i teď jako trenér,“ doplnil prezident domažlické Jiskry Jaroslav Ticháček.


Sdílet