První venkovní výhru trefil Kodýtek. Plzeň veze z Českých Budějovic dva body | Sportovní Plzeň

První venkovní výhru trefil Kodýtek. Plzeň veze z Českých Budějovic dva body

Marie Osvaldová21. 9. 2021

Zdroj: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně zvítězili v 6. extraligovém kole na ledě Českých Budějovic 4:3 v prodloužení. Velkou přetahovanou rozhodl v čase 60:13 Petr Kodýtek. V normální hrací době se za Škodovku střelecky prosadili David Jiříček, Ludwig Blomstrand a Martin Lang.

Indiáni vstoupili do utkání velmi aktivně, svého soka v úvodní periodě dokonce přesně trojnásobně přestříleli. Jako první však v utkání zahrozil proti "svým" Gulaš, rána ze strany ale skončila v lapačce Pavláta. Za Škodu odpověděl v početní převaze Dzierkals, Hrachovina se ovšem bravurně stihl přesunout. Poté se opřel do puku z blízka z první Kantner, ani on skórem nepohnul. Po kličkované se až tváří v tvář domácímu muži s maskou ocitl také Jiříček, leč nevyzrál na jeho nastavený beton. Když těsně před první sirénou neuspěl po natlačení se před branku ani Valský, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Ten ovšem změnil již po jednatřiceti vteřinách druhé periody David Jiříček, který se prosadil bombou od modré ihned po vhazování v útočné části. Brzy na to mohla být Plzeň v trháku, když se za obranu Motoru protáhl Budík, leč Hrachovina zakročil hokejkou. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Michal Vondrka obdržel kotouč pár kroků za modrou a přesně umístěnou ranou k tyči z první srovnal s hosty krok. Navíc přesně za minutu stejný hráč prošel přes dva protihráče od vlastní modré a sám řítíc se na Pavláta z levé strany zakončil k bližší tyči. Ale to z bláznivé třetiny nebylo vše. Vyrovnání přineslo oslabení Českých Budějovic, ve kterém si Ludwig Blomstrand srovnal touš na pravém kruhu a dokonale vymetl bližší horní růžek. Devětačtyřicet vteřin před druhou přestávkou navíc táhl přečíslení dva na jednoho Martin Lang, zvolil střelu, jenž zapadla přesně mezi betony gólmana Jihočechů.

V úvodu poslední dvacetiminutovky měl na holi vyrovnání Valský, jenže Pavláta ani nadvakrát nepřekonal. To se vzápětí povedlo až Michalu Vondrkovi, který byl sice u pravé tyče tísněn, ale nevyužil neobsazeného Vráblíka u druhé, zvolil střelu, která rozvlnila síť. Rozhodnout mohli střetnutí po chvilce Mertl s Bulířem, Hrachovina odolal. Stejně jako vzápětí Pavlát, když na něj po zavání obrany zkoušel blafák Gulaš. Vše tak rozsekl až třináct vteřin po startu prodloužení Petr Kodýtek, když mezi kruhy využil perfektního napadání parťáka Čerešňáka.