Podvanácté v řadě do Evropy. Alespoň tenhle cíl jsme splnili, shodli se Viktoriáni

Marie Osvaldová31. 5. 2021


Foto: FCVP

Hektická sezóna, která se pro Plzeňany od podzimu nevyvíjela dobře, je minulostí. Viktoria se s ní nakonec rozloučila výhrou 3:1 v Opavě, což znamená, že si podvanácté v řadě zahraje evropské poháry. „Věděli jsme, že jestli se chceme udržet na 5. místě tabulky, tak tady musíme bodovat, to se povedlo. V první půli jsme dali tři branky a měli jsme utkání pod kontrolou, takže jsme splnili cíl, se kterým jsme sem přijížděli,“ uvedl trenér Michal Bílek.

Michal Bílek má za sebou úvodních pět utkání na lavičce Viktorie. Zatímco v prvních třech prohrál, poslední dvě se mu společně s jeho novými svěřenci podařilo vyhrát. Jak se na tato fakta ohlíží zpětně? „V posledních zápasech jsme udělali velký pokrok – i se Slavií ve finále poháru, i když jsme prohráli. S Ostravou jsme to zvládli velmi dobře a ani tady není úplně jednoduché vyhrát,“ řekl šestapadesátiletý kouč, který věří, že nastavenou laťku bude tým minimálně držet. Spíš naopak, že ji ještě zvýšíme a příští sezona bude hned od začátku taková, jakou bychom si ji představovali, tedy být v tabulce o něco výš,“ dodal Michal Bílek k duelům, které odtrénoval a zároveň nastínil ambice před startem nového ročníku. „Nejsem ten pravý, abych hodnotil sezonu, protože jsem tady pár zápasů. Nicméně před námi bylo dostat se do pohárové Evropy, to jsme splnili. Takže cíl, který jsme si dali, máme úspěšně za sebou a teď nás čeká moře práce, aby příští sezona byla zase o něco úspěšnější,“ podotkl trenér Viktorky.

Klid na kopačky dodala Plzeňanům brzká úvodní trefa Aleše Čermáka. „Věřil jsem tomu od začátku až do konce, že neklopýtneme. Myslím si, že jsme měli dost příležitostí na to, abychom ještě navýšili skóre. Je to škoda, ale pro nás je hlavně důležitá výhra,“ podotkl Čermák. Sám ale následně přiznával, že si celkově představoval úplně jinou sezónu. "Nebyla úplně vydařená, takže jsme rádi aspoň za to páté místo a že jdeme do evropských pohárů,“ dodal.


Sdílet