Fotbalisté Plzně zamířili směr Baku. Kdo zůstal doma? | Sportovní Plzeň

 

 

Fotbalisté Plzně zamířili směr Baku. Kdo zůstal doma?

Marie Osvaldová16. 8. 2022


Foto: FCVP


Fotbalisté Viktorie Plzeň odletěli vstříc prvnímu zápasu play-off Ligy mistrů. V Baku v něm ve středu proti Karabachu zabojují o vysněný postup do nejprestižnější klubové soutěže světa. Úvodní duel boje o zajištění si účasti v Lize mistrů se odehraje na stadionu Tofiqa Bahramova v hlavním městě Ázerbájdžanu od 18:45 středoevropského času.

Směr Baku nenabral s výpravou zraněný Radim Řezník, do nominace se vůbec nedostali obránce Filip Kaša, záložník Kristi Qose, Matej Trusa a Fortune Bassey, který kvůli zápasům za Ferencváros nemohl být zapsán na soupisku pro play off.

„Pro nás je to nepříjemný soupeř. Hodně drží balon, po ztrátě míče i dost pressují, obzvlášť v domácích zápasech byli hodně odvážní a v presinku úspěšní, měli hodně zisků a potom to trestali. Když získají vysoko balon, jsou hodně nebezpeční i produktivní. Pro nás je tam hodně vykřičníků, čeho se nesmíme dopouštět a naopak jak tuhle jejich část přecházet,“ řekl před odletem asistent trenéra Pavel Horváth.

Podle ofenzivního záložníka Jana Sýkory je Karabach lépe organizovaným týmem, než Šeriff Tiraspol, který Viktoria vyřadila ve třetím předkole. "Výsledky soupeře mluví za vše, je to velice kvalitní tým, ale my tam jedeme s jasným cílem vyhrát a přivézt si domů co nejlepší výsledek,“ podotkl, který v Baku v dresu Liberce vstřelil nejrychlejší gól v historii Evropské ligy. Na ten mu tehdy stačilo pouhých deset vteřin. „Těším se tam, mám na to místo hezké vzpomínky. Ačkoliv ten zápas skončil remízou, tak se mi tam povedlo něco nezapomenutelného. Stále je ten gól v knize rekordů, takže je to pro mě navždy speciální. Budeme ale hrát úplně jiný zápas, na jiném stadionu a musíme udělat maximum, abychom si splnili sen a postoupili,“ doplnil Sýkora.

Hráči po příletu do kavkazské metropole absolvují na stadionu předzápasový trénink a na programu je také tisková konference.


Sdílet