Orientační běžci v rámci Czech O-Tour míří o víkendu na Ejpovicko | Sportovní Plzeň

 

 

Orientační běžci v rámci Czech O-Tour míří o víkendu na Ejpovicko

Plzeň31. 3. 2023Během nadcházejícího „aprílového“ víkendu 1.—2. dubna bude v okolí vodní nádrže Ejpovice rušno — přes 1300 účastníků zde bude závodit v rámci orienťáckých Czech O-Tour. Centrum závodů bude na kraji nádrže v části golfového areálu a závody se poběží v okolních lesích. „Místní terény máme opravdu rádi, pro orienťáky jsou skvělé. Běželo se tu dokonce Akademické mistrovství světa v roce 2004,“ přibližuje ředitel závodu Štěpán Kroupa.

Kdo by si chtěl orienťák zkusit, nebo se alespoň podívat a zafandit, je vítán. Závody jsou otevřeny pro všechny a na tratě pro veřejnost je možné přihlásit se i na místě. Navíc je připraven bohatý doprovodný program — orienťácké bludiště v centru závodů zdarma, testování bot nebo bazar s orienťáckými věcmi. Orientační běh je přírodní sport a chce jít zdravému životnímu prostředí naproti — v sobotu po závodě proběhne akce Ukliďme Česko, za každého přihlášeno závodníka bude v rámci „orienťáckého lesa“ vysazen strom, pořadatelé propagují cestu na závody vlakem, zaplněnými auty a cílové občerstvení zvládnou bez jednorázových kelímků.
 

Sobotní závod startuje od 12:00, nedělní od 10:00, vyhlášení vítězů proběhne v odpoledních hodinách. V sobotu se také poběží noční orienťák s čelovkami s cílem v kempu Ejpovice. První závod si nenechají ujít ani čeští reprezentanti, kteří v něm budou bojovat o nominaci na světový pohár. Závody Czech O-Tour budou zároveň generálkou na Juniorské mistrovství světa 2024, které proběhne v Plzni a okolí v červenci následujícího roku.

Text: Matěj Burda, Český svaz orientačních sportů
 


Sdílet