Nerozlučná dvojice je opět spolu. Milan už mi říkal, jak je rád, že jsem zpátky, hlásil Mertl | Sportovní Plzeň

 

 

Nerozlučná dvojice je opět spolu. Milan už mi říkal, jak je rád, že jsem zpátky, hlásil Mertl

Marie Osvaldová3. 3. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Po dlouhých třech měsících a 32 vynechaných utkáních vinou zranění se do plzeňské sestavy vrátil útočník Tomáš Mertl. Pod jasnou výhru nad Zlínem 7:0 se podepsal jednou asistencí, z obnovené spolupráce v prvním útoku ale hodně těžil kapitán Milan Gulaš, jenž nasbíral čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí.


Jak jste se po takové dlouhé absenci na ledě cítil?
V utkání jsem se cítil dobře, i když jsem několikrát v utkání pocítil, že toho už mám dost. Jsem moc rád, že na začátek mého návratu přišel takový zápas, dali jsme rychlé branky a i ve mě se to mírně uklidnilo. Samozřejmě vím, že přijdou těžší zápasy.


Ale ten se Zlínem byl asi pro vás vzhledem ke svému vývoji ideální, ne?
Jsem moc rád, že na začátek mého návratu přišel takový zápas. Uklidnilo se to ve mně góly v úvodu utkání. Vím, že přijdou těžší zápasy, ale tohle byl pro mě příjemný začátek. Někdy už jsem toho měl sice při střídání dost. Ze zkušenosti ale vím, že ty další zápasy budou na kondičku už jen lepší a lepší.


Z vašeho návratu musel mít Milan Gulaš velkou radost..
Milan říkal, že je rád, že jsem zase zpátky. Hned měl čtyři body, což je pro něj i pro mě moc dobře. Není to jednoduché, jak v hlavě, tak ve fyzičce. Posledních čtrnáct dní jsem dobře trénoval. Chtěl jsem se vrátit už před play off, abych se trochu rozjel. Jsem rád, že jsme vyhráli.


Ještě pokukujete po přímém postupu do čtvrtfinále?
Ostatní výsledky nám trochu nahrály a je to ještě reálné. Nic nevypustíme a v posledních dvou zápasech za tím budeme chtít jít.


Sdílet