Kovář zpět v Plzni: Byl jsem nervózní, viděl jsem tu strašně známých obličejů | Sportovní Plzeň

 

 

Kovář zpět v Plzni: Byl jsem nervózní, viděl jsem tu strašně známých obličejů

osm16. 10. 2019


foto: HC Škoda Plzeň


Po několika měsících se znovu vrátil na plzeňský led, tentokrát ale v dresu soupeře. Jan Kovář přijel v roli lídra Zugu a se svým novým týmem byl blízko vítězství. V závěru si vzal ale slovo jeho nedávný parťák z útoku Milan Gulaš. Po utkání sám Kovář přiznával, jak moc byl nervózní. "Jsem rád, že je to za mnou," ulevil si po zápase devětadvacetiletý centr.


Jak jste si takový specifický zápas užil?
Užil jsem si to a byl jsem rád, že jsme tady hráli, ale bylo to zvláštní. Postupem času to bylo lepší, ale projevila se už únava, měli jsme toho teď dost. Jsem rád, že je to za mnou. A že jsme splnili cíl, když jsme skončili první ve skupině.


Už po zápase v Zugu jste říkal, že je divné hrát proti Plzni. Ani jste se neradoval z gólu. Bylo to teď ještě "divnější", když se hrálo v Plzni?
Máte pravdu, bylo. Na tribuně jsem viděl strašně známých obličejů.


Radil jste trenérovi, jak na Plzeň?
Trošku vyzvídal, ale já neměl nic moc co říct navíc, co by trenéři neviděli na videu. A prozrazovat nějaké úplné detaily, to by taky nebylo zrovna fér, takže jsem to nechal na nich.


Při vašem nájezdu zněl z hlediště pískot fanoušků. Byl to důvod, proč jste nejel v šesté sérii znovu?
To vůbec ne. Tomu se člověk jen usměje. Ale v sezoně už jsem jel dva nájezdy a nedal jsem, tak nemělo cenu se tam někam cpát, když si člověk na ten nájezd tak úplně nevěří. Byla to navíc moje snad teprve druhá střela na branku v zápase. Jednu jsem měl už na Frodlíka (Dominika Frodla), strašně nebezpečnou. (směje se).


V jednu chvíli jste se na ledě trochu pošťuchoval s Janem Eberlem..
My jsme kamarádi a jsme furt v kontaktu, takže to bylo spíš ze srandy.


A pak jste chvíli i diskutovali. Prozradíte o čem?
On teď jde ke mně do nájmu, takže jsme probírali věci kolem bytu. (smích)

Milan Gulaš a Jan Kovář ještě jako parťáci z útoku. Foto: HC Škoda Plzeň

S Milanem Gulašem už jste měl šanci mluvit?
Ještě ne, asi by to bylo i divné. Až teď po zápase půjdeme.


Takže zůstáváte v Plzni?
Máme volno, takže tu můžu zůstat. V pondělí, když jsme přijeli, jsem vzal kluky na večeři a ochutnali i pivko, to se jim líbilo. Ráno bylo rozbruslení, od pěti zápas, což je pro nás nezvyklý čas, když normálně hrajeme od 19:45, takže to bylo rychlé.


Co vůbec říkáte na Gulašův nový rekord?
To je neskutečné. Je vidět, jak si věří. Když dostane šanci, je to strašně nebezpečný a většinou to končí gólem, je to hodně o sebevědomí. Je vidět, jak mu to lepí.


Jak vůbec hodnotíte dosavadní angažmá v Zugu?
Je to tam moc hezké, strašně se nám tam líbí celé rodině a nemůžeme říct zatím jediné špatné slovo. Zvedáme se teď navíc i hokejově, začínáme nabírat sebevědomí, což je pak ještě o to lepší. Doufám, že se budeme zlepšovat i dál a vyhrávat.


Hodně se mluví o vaši spolupráci s Grégory Hofmannem..
Trošku ho srovnávám s Dominikem Kubalíkem, protože jde o podobné typy hráčů. Oba jsou hodně rychlí, výborní střelci a Grégorymu to lepí, už dal asi 12 gólů. Jakožto centrovi se mi s ním hraje skvěle, protože chce furt puk a nabízí se.


V 11 zápasech jste si připsal na konto 13 bodů. S tím jste spokojený?
Mám sice nějaké body, ale myslím, že to může být lepší.


A jak se vám zamlouvá celkově švýcarská liga?
Jde o hodně vyrovnanou ligu, v níž se hraje hodně nahoru dolů, žádné čekání na soupeře, furt se napadá a hraje se aktivně. Je teprve začátek a je třeba, abych si na tu soutěž také trochu více zvykl. Určitě je tam potenciál, abych byl ještě lepší.


Sdílet